Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wesołych Świąt!

Super User

lo zyczenia

Szkolny konkurs talentów 2017

Bożena Rodziewicz

DSC08801Do miłej tradycji naszej szkoły należy organizowany rokrocznie szkolny konkurs talentów. Tym razem odbył się w dniu 6 grudnia 2017 r.

Do konkursu zgłosili się uczniowie w dwóch kategoriach: plastycznej i muzycznej. Swoje prace zaprezentowali uczniowie : Kinga Senderowska , Julia Zubała, Agnieszka Biernacka, Roksana Bielecka, Krystian Celuch.

W rywalizacji muzyczno - wokalnej wzieli udział: Julia Wróbel, Natalia Ruśkowska, Zofia Mazurek, Edwin Zając, Agnieszka Rutkowska, Aleksandra Domagała. Swoje umiejątności taneczne zaprezentowała ponad to Kinga Senderowska.

Jury zgodnie doceniło wszystkich uczestników i ze względu na wrównany poziom każdy został nagrodzony.

Dziękujemy za udział i uprzyjemnienie dnia św. Mikołaja.

fot. Agata Gaik

Interaktywna wystawa „Deutschland im Koffer” – Niemcy w walizce

Elżbieta Miernik

DSC08811Rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu Instytutu Goethego w Warszawie „Deutschland im Koffer”  - Niemcy w walizce. To rzeczywiście dwie ogromne walizki - taki kształt ma ta wystawa. Dzięki niej możemy poznać niemiecką kulturę, zwyczaje, tradycję, geografię i język. Dowiemy się na przykład, skąd pochodzą nazwy niektórych popularnych  marek niemieckich (Adidas, Haribo), zobaczymy fragmenty znanych filmów, przeniesiemy się również w świat bajek braci Grimm. Na mapie Niemiec odnajdziemy największe miasta oraz przeczytamy ich krótką charakterystykę. Dużo miejsca na wystawie poświęcono życiu codziennemu naszych zachodnich sąsiadów. Poznamy ich przyzwyczajenia żywieniowe czy  możliwości spędzania czasu wolnego. Odkryjemy również wiele ciekawostek językowych (tzw. łamańce, najkrótsze i najdłuższe wyrazy).“Niemiecki jest prostszy niż myślisz” – zgodnie z tym hasłem, korzystając z księgi słów, możemy mimochodem nauczyć się kilku z nich. Pokazywany na ekranie film prezentuje dziesięć najważniejszych powodów, dla których warto uczyć się języka niemieckiego. 

Cała wystawa jest bardzo atrakcyjna. Wszystkiego można dotknąć i posłuchać, rozwiązując zadania na kartach pracy.

Zapraszamy uczniów innych szkół – przyjdźcie wraz ze swoimi nauczycielami i weźcie udział w zajęciach!

Wystawa czynna będzie do końca stycznia.     

Wyniki II etapu Szkolnego Konkursu Matematycznego

Andrzej Strojnowski

XVI  SZKOLNY KONKURS  MATEMATYCZNY

Zakończył się  II etap konkursu. Wzięło  w nim udział 29 uczniów naszego liceum oraz 2 uczniów z klas gimnazjalnych.

Do III etapu  (finał)  zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Lp. Imię i nazwisko Klasa
I KATEGORIA
1 Dawid Mirota Klasa  gimnazjalna
2 Jakub Żak klasa gimnazjalna
3 Tomasz Jędrzejewski 1a
4 Monika Kędrzyńska 1a
5 Bartosz Kramek 1a
6 Mikołaj Kuc 1a
7 Michał Pomykała 1a
8 Julia Surdy 1a
9 Jakub Szyszkowski 1b
10 Jakub Wożniak 1b
     
  II KATEGORIA  
1 Przemysław Kępczyk 2a
2 Julia Łęcka 2a
3 Oleg Łyżwiński 2a
4 Agata  Małaczek 2b
5 Natalia Miller 2a
6 Piotr Orczykowski 2a
7 Dominik Pacholec 2a
8 Wiktor Romanowski 2a
     
  III  KATEGORIA  
1 Roksana  Bielecka 3a
2 Agnieszka Biernacka 3a

Dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy brali udział w II etapie oraz  życzymy  sukcesów w dalszych rozgrywkach

III etap konkursu, czyli finał odbędzie się w dniu  30.01.2018 r. (wtorek ) w godz. 1000 do 1230

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i Erasmus+

Katarzyna Gierasińska

IMG 20171121 091931 HDRW ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i programu Erasmus+ - TOT Talent or Training? zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z doradcą zawodowym – Panią Emilią Pacholec. Skierowane było do uczniów pierwszych klas, aby uświadomić im potrzebę orientacji zawodowej, a także zainteresować ich ofertą bezpłatnych kursów kompetencji i kwalifikacji, tak by w przyszłości zapobiec przedwczesnemu kończeniu edukacji. Część zgromadzonych uczniów, mimo swojego młodego wieku, ma już sprecyzowane plany pod kątem wyboru kierunku studiów, inni jeszcze poszukują inspiracji, ale wszyscy przyznali rację Pani Emilii, że równie ważna jak wykształcenie jest świadomość własnych umiejętności, pasji, cech charakteru oraz mocnych i słabych stron. Te czynniki często wpływają na nasze decyzje i motywują nas do podejmowania różnych form aktywności. Program Erasmus+ jest tego dobrym przykładem. Możliwość wymiany kulturowej, językowej oraz dobrych praktyk zachęca młodych ludzi do „sięgania po więcej”, otwierania się na nowe możliwości rynku edukacji i pracy, a biografie najbogatszych przedsiębiorców – tych z pierwszej dziesiątki „listy Forbs’a” dowodzą, że warto swoje pasje zmieniać w miliardy dolarów J.

ToT Erasmus+ projekt - wizyta w Holandii

Beata Nadgrodkiewicz

20171107 115527 squashedW dniach 04-09.11.2017 odbyła się kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję spędzić kilka wspaniałych dni w Nijmegen w Holandii.

Weekend uczniowie spędzili z rodzinami goszczącymi. Nauczyciele zwiedzili Nijmegen oraz pobliskie Den Bosch. Zobaczyliśmy, jak działa wiatrak, degustowaliśmy tradycyjny holenderski deser i podziwialiśmy piękne miasta.

W poniedziałek wszyscy zostaliśmy przywitani przez dyrektorów szkoły, a po jej zwiedzeniu, wzięliśmy udział w warsztatach zawodowych. Uczniowie przygotowali pyszne naleśniki, a potem współpracowali, aby rozwiązać rozmaite zagadki i wydostać się z sekretnego miejsca. Po południu wszyscy uczestnicy projektu spotkali się z przedstawicielem  lokalnej władzy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie niezwykłego muzeum. Spacerowaliśmy w totalnej ciemności, prowadzeni przez niewidomego przewodnika i poczuliśmy przez chwilę, jak to jest poruszać się używając laski i rozpoznawać przedmioty nic nie widząc. To było niezapomniane doświadczenie.

We wtorek udaliśmy się na wycieczkę do stolicy kraju. Poznaliśmy historię Holandii w muzeum „The Amsterdam Dungeon” i  spacerowaliśmy pięknymi ulicami miasta.

Ostatniego dnia rano uczniowie pracując w grupach odbywali próby do wspólnego przedstawienia. W przerwie zjedliśmy pyszny obiad przygotowany przez holenderskich uczniów. Po południu odbyło się przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice. Obejrzeliśmy kilka zabawnych scenek teatralnych, fantastyczny flash mob, wysłuchaliśmy też mini recitalu wykonanego przez holenderskich nauczycieli.

Wizyta w Holandii dostarczyła nam wiele wspaniałych wrażeń!

Liceum Roku 2014


CiscoNetAcad LOGO RGB

Przekaż 1% dla Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Podczas wypełniania PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:

LO IM. KOPERNIKA IŁŻA 1482

 

Dokument aplikacji Scannable