Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie LO im. M. Kopernika w Iłży - stypendyści w roku szkolnym 2015/2016

Beata Lisowska-Hyc

Prezesa Rady Ministrów:

Jakub Kucharski IIIB - średnia ocen - 6.0

 

Starosty Radomskiego: 

  1. Jaśkiewicz Aneta II A - 5,75
  2. Okrutny Aleksandra III A - 5,67
  3. Lisik Paulina II A - 5,63
  4. Mróz Katarzyna II A - 5,60
  5. Baran Gabriela II B - 5,44
  6. Bińkowska Paulina III B - 5,33

 

Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka:

  1. Paulina Lisik II A
  2. Katarzyna Mróz II A
  3. Jakub Kucharski III B

Kolędy 2015 w naszej szkole

Robert Celuch
 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016

Robert Celuch

zyczenia LO

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2015

Super User

Banner 2015 drukW dniach 21 i 23 października 2015 r. uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery!”.

Doradca zawodowy iłżeckiej jednostki Ochotniczych Hufców Pracy przybliżył uczestnikom spotkania inicjatywę Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Celem zrealizowanych przedsięwzięć było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Prowadząca wraz z uczestnikami zajęć dyskutowała na temat predyspozycji do wykonywania zawodu, kształcenia oraz zadań zawodowych omawianych profesji. Rozmawiano również o środowisku pracy oraz instytucjach, które zatrudniają doradców zawodowych i pośredników pracy. Dodatkowo zorganizowano konkurs, mający na celu popularyzację wiedzy na temat zawodów z zakresu rynku pracy. Zaprezentowane projekty były bardzo interesujące i przydatne w działaniach na rzecz promocji usług poradnictwa zawodowego.

Na zakończenie młodzież uczestnicząca w spotkaniu otrzymała pamiątkowe gadżety z logo Ochotniczych Hufców Pracy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Małgorzata Kwiatkowska

W dniu 20 listopada 2015 r. W ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” oraz Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, młodzież klas pierwszych wzięła udział w tym przedsięwzieciu. Dzięki realizacji tego projektu nasza szkoła wzbogaca swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, stwarza okazję uczestnictwa w tym projekcie wspierając, oraz promując postawy i działania przedsiębiorcze.

W ramach tego projektu zorganizowane zostało spotkanie z pracownikami ZUS z Radomia. Panie przedstawiły tematykę E-ZUS, czyli „Firma pod ręką” oraz tematykę związaną ze składkami ZUS i zasiłkami. Kierownik Filii w Iłży Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu - Marek Bąk przedstawił zagadnienia związane z rynkiem pracy, rozmiarami bezrobocia, oraz źródłami pozyskiwania środków na uruchomienie diałalności gospodarczej.

Z zaproszenia skorzystały także dwie absolwentki naszego liceum, które od dwóch lat prowadzą działalność gospodarczą Fitness Klub „Euforia” w Iłży. Udzieliły młodzieży wielu praktycznych wskazówek w zakresie zakładania własnej firmy. Dla młodzieży było to bardzo ważne spotkanie do wykorzystania w przyszłości.

Nauczyciel przedsiębiorczości

Małgorzata Kwiatkowska

XIV SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Andrzej Strojnowski

Zakończył się  I etap konkursu . Wzięło  w nim udział 24 uczniów naszego liceum,

oraz jedna uczennica z PGG w Iłży

Komisja konkursowa zakwalifikowała do II etapu (półfinał) następujących uczniów:   

Czytaj więcej...

Liceum Roku 2014


CiscoNetAcad LOGO RGB

Przekaż 1% dla Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Podczas wypełniania PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:

LO IM. KOPERNIKA IŁŻA 1482

 

Dokument aplikacji Scannable