Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

IMG 1627W dniu 13 lutego 2015 r. młodzież z klas pierwszych naszego liceum spotkała się z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, panią Jadwigą Rojek. Pani rzecznik podczas dwugodzinnych zajęć podawała zebranym informacje zarówno na temat przepisów obowiązujących do grudnia, jak również aktualnych regulacji prawnych. Regulacje te wprowadziły wiele istotnych zmian korzystniejszych dla konsumentów zwłaszcza w obszarze coraz powszechniejszych zakupów internetowych.

Przedstawione zostały nie tylko prawa konsumenta, ale także procedury składania reklamacji, pouczenia jak skutecznie dochodzić swoich praw, jak dokonywać bezpiecznych zakupów.

W dalszej części były pytania uczniów i odpowiedzi pani rzecznik. Ucząc się podstaw przedsiębiorczości ważne jest łączenie teorii z praktyką. Spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta jest jednym z elementów realizacji tej zasady.

 

Dziękujemy p. J. Rojek za przybycie

 

Małgorzata Kwiatkowska - nauczycielka przedsiębiorczości

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Kwiatkowska