Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Moja przygoda z Brighton&Hove


 

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 przypominałam sobie, jak się siedzi w szkolnej ławce z tej drugiej strony… Wraz z pozostałymi uczestnikami kursu, pochodzącymi, między innymi, ze Szwajcarii, Niemiec, Danii czy Turcji uczestniczyłam w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez wspaniałych wykładowców English Language Centre (www.elc-brighton.co.uk/index.php). Jednym z nich był Martyn Ford – autor wielu ciekawych publikacji, m.in. serii The How to Be British Collection, której część zawiera jeden z naszych szkolnych podręczników. Inni prowadzący to: Jeff Brewer, Steve Jones i Alex Thorp.

Popołudnia wypełniały wycieczki: w najbliższe okolice (klify w Beachy Head, Brighton&Hove i inne) oraz obowiązkowo do Londynu. Profesjonalni przewodnicy sprawili, że były to naprawdę niezapomniane chwile. Wieczorami, z kolei, poznawaliśmy miejscowe zwyczaje, odwiedzaliśmy miejsca, w których czas spędzają Brytyjczycy, próbowaliśmy lokalne specjały…

Dzięki programowi Comenius zwiedziłam piękne miejsca, poznałam ciekawych ludzi oraz inne kultury. Chciałabym polecić wszystkim nauczycielom języków obcych uczestnictwo w kursach za granicą, bo, oprócz wspomnianych wcześniej możliwości, jest to niepowtarzalna szansa 24-godzinnego kontaktu z językiem.

Oto zachęta dla nauczycieli języka angielskiego - spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

 

  • If someone says It Rocks or It’s pants,. what are they talking about?
  • If you refer to someone as a control freak, are you talking about their job?
  • Would you go to a doctor for some retail therapy?
  • Does snail mail still have a place in our society?
  • IPods are all the rage. So is road and air rage, but what are they?
  • Can your hairdresser stop a bad hair day?
  • Is a postcode lottery a way to get rich?
  • Who might be named and shamed?
Beata Nadgrodkiewicz