Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze informacje

Kolejny ranking liceów czasopisma „Perspektywy”

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży pnie się szybko po szczeblach ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych sporządzonego przez czasopismo „Perspektywy”.  Wynik rankingu w roku 2017 naszego liceum to 312 miejsce, przypomnijmy, że w roku poprzednim było to miejsce 468. Tak jak poprzednimi laty w rankingu uwzględniono 500 najlepszych szkół. W zestawieniu brane były pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych. W badaniu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół - protokoły Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i protokoły komitetów olimpiad.

Oczywiście cieszymy się z sukcesu i pracujemy nad przygotowaniami do kolejnej matury, zwłaszcza, że bal studniówkowy już za nami!

Barbara Celuch

Studniówka 2017 za nami

W sobotę 7 stycznia 2017 r. miała miejsce Studniówka. Zaproszenie młodzieży przyjąl wicestarosta radomski Leszek Margas i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz.  Po uroczystych życzeniach przyszedł czas na tradycyjnego poloneza. Wszyscy uczniowie klas maturalnych przedstawili zebranym rodzicom, nauczycielom i gościom układy przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów polonezów.

 

Robert Celuch

XV SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - wyniki II etapu

Zakończył się  II etap konkursu. Wzięło  w nim udział 20 uczniów naszego liceum

Komisja konkursowa zakwalifikowała do III etapu (finał) następujących uczniów:   

        

Lp. Imię i nazwisko Klasa
I KATEGORIA
1 Oleg Łyżwiński 1a
2 Jakub Kleczaj 1a
3 Piotr Orczykowski 1a
4 Dominik Pacholec 1a
5 Karolina Puton 1a
6 Aleksandra Zięba 1b
II KATEGORIA
1 Roksana Bielecka 2a
2 Agnieszka Biernacka 2a
3 Izabela Cybulska 2a
4 Weronika Gut 2a
5 Wiktoria Sielwanowska 2b
III KATEGORIA
1 Gabriela Baran 3b
2 Aneta Jaśkiewicz 3a
3 Katarzyna Mróz 3a
4 Paulina Lisik 3a
5 Anna Sikora 3a

Dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy brali udział w II etapie oraz życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach

III etap konkursu odbędzie się w dniu  19.01.2017 r. (czwartek) w godz. 1100 do 1230

Andrzej Strojnowski

Wesołych Świąt!

christmastLO

Super User

ERASMUS +

IMG 6323Z ogromną radością informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży przystąpiło do realizacji projektu: „ TOT” Talent or Training? Projekt ten realizowany będzie w ramach programu ERASMUS+ , akcja K2, w czasie od 01 września 2016 do 31 sierpnia 2018 r.

Projekt polega na krótkotrwałych mobilnościach młodzieży uczestniczącej w jego realizacji do państw takich jak: Hiszpania, Holandia, Włochy (Sardynia) i Holandia. Spotkanie szkolnych koordynatorów  projektu odbyło się w dniach 24 – 30 października 2016 r. w miejscowości Konya w Turcji. W spotkaniu tym  uczestniczyły: pani Barbara Szwugier i pani Agnieszka Kopeć-Fila.

W trakcie prac zespołu koordynatorów ustalono kolejność i terminy mobilności oraz rozpisano działania na cały okres trwania projektu. Wszystkich chętnych do udziału w projekcie zapraszamy na spotkania z paniami, które uczestniczyły w spotkaniu organizacyjnym w Konya.

Zapraszamy do udziału oraz do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Barbara Szwugier 

Barbara Szwugier

Stypendium Premiera

image2Z ogromną dumą informujemy, że w dniu 29 listopada 2016 r. uczennica klasy III a – Aneta Jaśkiewicz została stypendystką  Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Aneta otrzymała podczas uroczystej gali z rąk pani Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Uroczystość odbyła się w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Anecie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Kopeć-Fila 

Agnieszka Kopeć-Fila