Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Andrzej Strojnowski

Piotr Puton - uczeń klasy 3a zakwalifikował się do  finału Olimpiady uzyskując bardzo dobry wynik.

Gratulujemy Piotrkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Super User

Żołnierze wyklęci - uroczystości w IłżyW dniu 1 marca 2015 r. obchodziliśmy polskie święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Głowne uroczystości w Iłży odbywały się podczas Mszy św. w kościele parafialnym. Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet sztandarowy złożony z uczniow klasy IIIb.

 

Zakończył się XIII Szkolny Konkurs Matematyczny

Andrzej Strojnowski

W dniu 12.02.2015 r. odbył się III etap konkursu - finał. Wzięło w nim udział 20 uczniów naszego liceum.

Komisja konkursowa ustaliła listę laureatów.       

      

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

laureat

 
I KATEGORIA
   
1 Aneta Jaśkiewicz 1a I miejsce
2 Katarzyna Mróz 1a II miejsce
3 Paulina Lisik 1a II miejsce
4 Eliza Rusin 1a III miejsce
 
II KATEGORIA
   
1 Aleksandra Okrutny 2a I miejsce
2 Jakub Kucharski 2b II miejsce
3 Katarzyna Stępień 2a III miejsce
 
III KATEGORIA
   
1 Piotr Puton 3a I miejsce
2 Paulina Kiepas 3d II miejsce
3 Piotr  Pawełek 3d III miejsce
4 Natalia Tkaczyk 3a III miejsce
5 Izabela Marzec 3d wyróżnienie
6 Małgorzata Małaczek 3a wyróznienie
7 Patrycja Wajs 3a wyróżnienie

Gratulujemy laureatom oraz finalistom, życząc im dalszych sukcesóww konkursach matematycznych.

Zapraszamy uczniów gimnazjum w Iłży i innych gimnazjów oraz uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w XIV SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM w roku szkolnym 2015/2016.

Bliżej Mickiewicza

Barbara Celuch

DSC03466W piątek 27 lutego 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika miało miejsce ciekawe spotkanie. Ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomskiego przybyli uczniowie, by wziąć udział w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Miej serce i patrzaj w serce” – o Adamie Mickiewiczu w 160 rocznicę śmierci.

Konkurs poprzedziła bardzo interesująca  prelekcja dr hab. Dariusza Trześniowskiego, profesora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pt. „Czytanie Mickiewicza. Dzisiaj”. Pan profesor przedstawił sylwetkę poety, stan badań nad jego twórczością i zarysował kierunki współczesnych poszukiwań badawczych.

W jury konkursu zasiedli: nauczycielka języka polskiego Małgorzata Kołoczek,  dyrektor Domu Kultury w Iłży i radny Powiatu Radomskiego Krzysztof Kozera oraz profesor Dariusz Trześniowski. Zespoły udzielały odpowiedzi na pytania z zakresu biografii i problematyki twórczości Adama Mickiewicza, znajomości cytatów pochodzących z dzieł wieszcza i recytowali jego utwory.

Miejsce I zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Iłży, II – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Iłży, III- Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, wyróżnienia otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach.  Nagrodę  specjalną otrzymał Jakub Szymański z ZSP w Iłży.

Zmaganiom konkursowym przysłuchiwała się publiczność, która składała się z uczniów LO w Iłży i Publicznego Gimnazjum Gminnego w Iłży.

Konkurs, pod patronatem Powiatu Radomskiego, przygotowały nauczycielki języka polskiego - Anna Szczepanowska, Małgorzata Baran i Barbara Celuch.

Czytaj więcej...

Konkurs Języka Niemieckiego

Irena Kopciał

W miesiącu lutym 2015 r. odbył się coroczny konkurs języka niemieckiego. Udział wzięli w nim uczniowie ze wszystkich klas, w których jest nauczany język niemiecki. Konkurs sprawdza znajomość leksyki, gramatyki i umiejętność pisania w języku niemieckim. Odbywał się w 3 kategoriach: klas pierwszych, drugich i trzecich.

 

Najlepsi okazali się:
 
Klasy trzecie:
I miejsce - Wróbel Weronika - klasa IIIa
II miejsce  ex aequo: 
- Puton Piotr  - klasa IIIa
- Węglicka Karolina - klasa IIId
 
Klasy drugie:
I miejsce - Kiełbasa Martyna - klasa IIc
II miejsce - Fura Agata - klasa IIa
III miejsce - Głowacka Gabriela - klasaIIa
 
Klasy pierwsze:
I miejsce - Mróz Katarzyna - klasa Ia
II miejsce - ex aequo:
- Lisik Paulina - klasa Ia    
- Stefankiewicz Klaudia - klasa Ia
     
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.
 
Irena Kopciał - nauczycielka języka niemieckiego

Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole

Elżbieta Miernik

DSC03299W dniu 19 lutego 2015 r., w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour, odwiedziła naszą szkołę pani Katarzyna Żurawska, przedstawicielka Instytutu Goethego . Deutsch-Wagen-Tour promuje naukę języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Poprzez bardzo urozmaicone zajęcia i konkursy pani Katarzyna stara się przekonać uczniów, jak bardzo przydatna jest obecnie znajomość tego języka. Zajęcia związane były w dużej mierze z takimi tematami jak: elementy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (quiz i domino), emocje i sport - a wszystko przy dźwiękach muzyki. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, znajomością języka i zwinnością. Na najlepszych czekały upominki Deutsch-Wagen-Tour (koszulki, długopisy, breloczki). Poza tym pracownia języka niemieckiego zyskała wiele ciekawych pomocy dydaktycznych.

Na zakończenie zwycięzcom Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego zostały wręczone nagrody ufundowane przez Instytut Goethego, a młodzież klasy IIa przygotowała i przedstawiła krótką prezentację nt. pozalekcyjnych form nauki języka niemieckiego. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, wszyscy wykazali się kreatywnością i dali się porwać dobrej zabawie.
Dziękujemy Pani Katarzynie za przeprowadzenie tych zajęć!

 

Elżbieta Miernik - nauczycielka języka niemieckiego

Czytaj więcej...

Liceum Roku 2014


CiscoNetAcad LOGO RGB

Przekaż 1% dla Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Podczas wypełniania PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:

LO IM. KOPERNIKA IŁŻA 1482

 

Dokument aplikacji Scannable