Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnanie maturzystów

Anna Szczepanowska

W dniu 28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy kolejny rocznik maturzystów.  W uroczystym pożegnaniu abiturientów wzięli udział: pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila, grono pedagogiczne,rodzice, uczniowie klas pierwszych i drugich.
Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia i przekazania sztandaru szkoły uczniom klas drugich. Pani dyrektor podziękowała maturzystom za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Nie zabrakło też ciepłych słów podziękowań dla rodziców za współpracę i zaangażowanie na rzecz szkoły.
Kolejną częścią uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, a ich rodzicom listów gratulacyjnych. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy zdobyte w licznych konkursach, rozgrywkach sportowych, podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie i Poczcie Sztandarowym.
Tradycją naszego liceum jest przyznanie tytułu Copernicus wybitnemu absolwentowi. W tym roku szkolnym honorowy tytuł otrzymała uczennica klasy IIIa Aneta Jaśkiewicz. Uczennica uzdolniona, ambitna, dobra koleżanka, ukończyła liceum ze średnią 5,76. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej, zajmowała I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Reprezentowała szkołę w Poczcie Sztandarowym i Szkolnym Wolontariacie.
Przedstawiciele klas maturalnych podziękowali pani dyrektor, wychowawcom oraz gronu nauczycielskiemu za przekazaną wiedzę, a młodszym koleżankom i kolegom za wspólne chwile spędzone w ciągu trzech lat nauki. W imieniu klas drugich i pierwszych abiturientów pożegnali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a uczniowie z klasy IIb przygotowali dla nich humorystyczny program artystyczny oraz wspaniały i smaczny tort.

Dzień otwarty w naszym liceum

Anna Szczepanowska

 

W dniu 26 kwietnia 2017 roku podczas Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziło ponad 170 gimnazjalistów klas III z Iłży, Rzeczniowa, Ciepielowa i Jawora Soleckiego. Gimnazjalistów powitała pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila i zapoznała przyszłych kandydatów z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży na rok szkolny 2017/2018.
Głównym celem Dnia Otwartego było pokazanie tego, co dzieje się w LO w Iłży. Chcielibyśmy, aby nasz potencjalny uczeń wiedział, co proponujemy w trakcie nauki - czyli mnóstwo solidnej wiedzy połączonej z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań naukowych i artystycznych.
Nasi goście odwiedzili sale lekcyjne i mogli obejrzeć prezentacje: w sali informatycznej, projektu Erasmus+ realizowanego właśnie w naszej szkole, pokaz ćwiczeń z fizyki, zajęć z biologii, zapoznali się z programem nauczania w klasie humanistycznej.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży, do złożenia dokumentów.
Do zobaczenia we wrześniu.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Bożena Rodziewicz

olimpekolW dniu  22 kwietnia 2017 r. odbył się etap okręgowy, XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Sielwanowska, uczennica kl. II B.  Do tego etapu przystąpiło 64 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: z Warszawy, Ostrołęki, Płocka, Radomia, Płońska i innych.

Etap wstępny polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 50 pytań zamkniętych. Po uzyskaniu 70% pozytywnych wyników, wyłoniono 12 uczniów , którzy przeszli do etapu ustnego. W tym zadaniu należało przedstawić swoją wiedzę w formie ustnej prezentacji. Następnie jury wybrało 7 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z obu części: pisemnej i ustnej. Data przeprowadzenia etapu centralnego, jest tradycyjnym akcentem obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Polsce ( 5 czerwca ).

Wiktoria świetnie poradziła sobie z testem, ale zbrakło jej kilku punktów do przejścia do następnej rundy tego etapu .

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia za rok!

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Super User

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów na Dzień Otwary w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Czekamy na Was w dniu 26 kwietnia 2017 r. w godzinach 9:00 - 13:30.

dien otwarty 2017

Wesołych Świąt!

Super User

LOwielkanoc2017

Sukces w konkursie gier

Cezary Ziembicki

csloilzaW III Międzyszkolnym Turnieju Gier Logicznych Strategicznych i Komputerowych, który odbył się w dniu 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadginazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży, drugie miejsce w grze komputerowej Counter-Strike zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Jacek Osojca – kl. IIIa, Bartłomiej Krakowski – kl. IIa, Kacper Heda – kl. IIa.

Gratulujemy!!!

Liceum Roku 2014


CiscoNetAcad LOGO RGB

Przekaż 1% dla Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Podczas wypełniania PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:

LO IM. KOPERNIKA IŁŻA 1482

 

Dokument aplikacji Scannable