Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie wyniki egzaminu maturalnego

Super User

W tym roku 100% abiturientów, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości otrzymało świadectwo maturalne.

Gratukujemy i życzymy powodzenia w rekrutacji na studia.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Anna Szczepanowska

DSC07897W dniu 24 czerwca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego. Po powitaniu wszystkich zebranych, głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila, która podziękowała gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za całoroczną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Uczniom zaś, pogratulowała wspaniałych wyników w nauce, życząc im słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców klas świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania uczestnictwa naszych uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych: z języka polskiego, matematyki, informatyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, a także osiągnięć sportowych, konkursu plastycznego i działań na rzecz lokalnego środowiska. Najlepsi otrzymali dyplomy, nagrody i podziękowania.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom, którzy pracowali na prestiż naszego liceum serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Samorząd Uczniowski podziękował dyrekcji szkoły oraz gronu pedagogicznemu za przekazaną wiedzę i trud w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Na zakończenie uroczystości uczennice Weronika Fręchowicz i Gabriela Baran zaprezentowały utwór muzyczny. Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. 

Czytaj więcej...

Uwaga! Konkurs fotograficzny

Super User

mojpowiatWakacje, wakacje… Wszyscy na nie czekamy planując wyprawy bliskie i dalekie, marząc o słońcu, lekkim wietrzyku, szumie fal, plaży, i zwiedzaniu… Każdy ma swoje wymarzone wakacje, jednak nie każdy te marzenia spełni w tym roku. Tym, którzy pozostaną w rodzinnych miejscowościach,  proponujemy poszukać w swojej okolicy ciekawych miejsc, widoków, pejzaży - uwiecznić je na zdjęciu i wziąć udział w V edycji konkursu organizowanego przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Pokażcie walory naszego powiatu, miejsca nieznane, bądź powszechnie odwiedzane, ale z innej perspektywy. Spróbujcie swoją fotografią zachęcić do odwiedzenia Regionu Radomskiego. Może piękno powiatu w połączeniu z Twoją artystyczną wrażliwością i talentem sprawią, że odkryjemy nowe, nieznane oblicze naszej „małej ojczyzny”.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radomskiego. Każdy uczestnik może przesłać 1 zdjęcia pokazujące przyrodnicze i krajobrazowe walory powiatu. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie na stronie Powiatu Radomskiego pod adresem: http://www.radompowiat.pl/

Wakacje!

Super User

zyczenia 2016

Sukcesy w konkursie "Historia multimedialnie"

Robert Celuch

IMG 0324Ostatnie rozstrzygnięcia konkursowe w roku szkolnym 2015/2016 miały miejsce w siedzibie MODN w Iłży dnia 22 czerwca 2016 roku. Konkurs "Historia multimedialnie” zorganizowany po raz siódmy przez doradcę metodycznego pana Marka Łatę zgromadził liczne grono uczestników z powiatów radomskiego, lipskiego i białobrzeskiego.

Uczniowie naszego Liceum, przygotowani przez panią Barbarę Celuch również brali w nim udział i zostali docenieni za swoje prezentacje. W kategorii „Gospodarka” Aneta Jaśkiewicz została wyróżniona, w kategorii „Kultura” Bartosz Kucharski zajął drugie miejsce, Wiktoria Sielwanowska w kategorii „Polityka” również zdobyła drugie miejsce. W kategorii „Społeczeństwo” Katarzyna Mróz zajęła pierwsze miejsce i przedstawiła zebranym bardzo ciekawą prezentację, mrożącą krew w żyłach, „Homo homini lupus (średniowieczne tortury)”.

Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mogli wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu pana Pawła Nowakowskiego pt. "Heraldyka iłżecka”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życząc dalszych sukcesów, dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania uczniowskich pasji. 

 

Wycieczka klasowa

Anna Szczepanowska

DSCN2985W dniach 22-25 maja 2016 r. uczniowie klas IIA, IIB, IIC i IC w czasie wycieczki szkolnej podziwiali panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich oraz zwiedzali zabytki naszych sąsiadów Czech i Niemiec. Pierwszego dnia odwiedzili Wrocław. W pięknym słońcu spacerowali po Starym Mieście oraz uczestniczyli we mszy św. w zabytkowej Katedrze Św. Jana Chrzciciela. W porze wieczorowej dotarli na nocleg do jednego z przepięknych, uzdrowiskowych miejsc - Cieplice-Zdrój.

Kolejny dzień minął na zwiedzaniu Bastei - formacji skalnych na prawym brzegu Łaby. To miejsce zalicza się do najbardziej odwiedzanych w Szwajcarii Saksońskiej. Znajduje się tam platforma widokowa, z której widok rozciąga się na dolinę Łaby i Góry Połabskie. To niezwykłe miejsce zauroczyło naszych uczniów, przepiękne widoki zostały utrwalone na zdjęciach. Z ogromnym zainteresowaniem podziwiali kolejny zabytek w Niemczech - Twierdzę Köniegstein. Położona 240 m nad poziomem rzeki Łaby, jest jednym z największych założeń militarnych w Europie. Do jej budowy wykorzystano naturalne skały. Twierdza ma również polskie akcenty za sprawą Augusta II Mocnego, elektora saskiego i króla polskiego. W czasie panowania wielokrotnie przebywał w Köniegstein.

24 maja uczniowie zwiedzali stolicę Czech - Pragę. Wśród tłumu turystów z różnych krajów podziwiali najważniejsze zabytki: Zamek Hradczany, Katedrę Św. Wita, Ogrody Wallesteina, Most Karola, Stare Miasto, deptak Vaclawskie Namesti. Ostatni dzień spędziliśmy w Skalnym Mieście. Podziwialiśmy labirynt skalny utworzony w piaskowcach z Mezozoiku. Piękne formacje współgrają ze skalnymi jeziorkami, wodospadami, ukrytymi wewnątrz skał. Niemal każda formacja ma swoją symboliczną nazwę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wałbrzychu na obiad.

Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno każdy będzie ją miło wspominał. To wspaniała lekcja geografii, która dostarczyła uczniom ekscytujących wrażeń.

Czytaj więcej...

Liceum Roku 2014


CiscoNetAcad LOGO RGB

Przekaż 1% dla Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Podczas wypełniania PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:

LO IM. KOPERNIKA IŁŻA 1482

 

Dokument aplikacji Scannable