W dniu 26 kwietnia 2017 roku podczas Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziło ponad 170 gimnazjalistów klas III z Iłży, Rzeczniowa, Ciepielowa i Jawora Soleckiego. Gimnazjalistów powitała pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila i zapoznała przyszłych kandydatów z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży na rok szkolny 2017/2018.
Głównym celem Dnia Otwartego było pokazanie tego, co dzieje się w LO w Iłży. Chcielibyśmy, aby nasz potencjalny uczeń wiedział, co proponujemy w trakcie nauki – czyli mnóstwo solidnej wiedzy połączonej z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań naukowych i artystycznych.
Nasi goście odwiedzili sale lekcyjne i mogli obejrzeć prezentacje: w sali informatycznej, projektu Erasmus+ realizowanego właśnie w naszej szkole, pokaz ćwiczeń z fizyki, zajęć z biologii, zapoznali się z programem nauczania w klasie humanistycznej.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży, do złożenia dokumentów.
Do zobaczenia we wrześniu.