Zaproszenia na wystawę wysłane zostały do wszystkich szkół z Iłży i okolic. Z wielką przyjemnością gościliśmy wiele grup młodzieży wraz z nauczycielkami języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Iłży, Szkół Podstawowych w Krzyżanowicach i Pakosławiu, ZSP w Iłży oraz CKZiU w Chwałowicach.

By uzupełnić karty pracy, uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem przeszukiwali kolejne zakamarki w walizkach: szuflady, segregator, karty obrazkowe, mapę, kule śniegowe z postaciami z bajek. W czasie tych poszukiwań dowiedzieli się oni  m.in.: jakie auto kupowane jest w Niemczech najczęściej, jakie potrawy jada się chętnie, ile gazet czyta, gdzie spędza się urlop w kraju i zagranicą.

Młodzież mogła przenieść się także w świat doskonale wszystkim znanych bajek braci Grimm, poznać zawiłości języka niemieckiego (na przykład najkrótsze i najdłuższe wyrazy, tzw. łamańce językowe), dowiedzieć się, skąd pochodzą nazwy niektórych znanych marek (Haribo, Adidas) oraz obejrzeć fragmenty popularnych filmów i posłuchać muzyki. “Niemiecki jest prostszy niż myślisz” – zgodnie z tym hasłem, korzystając z księgi słów, wszyscy mogli mimochodem nauczyć się kilku z nich.

Na zakończenie pracy wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkimi niemieckimi prezentami.

Wystawę tę zawdzięczamy Instytutowi Goethego w Warszawie, który wypożyczył nam ją nieodpłatnie  oraz zajął się transportem.

DZIĘKUJEMY!!!