Zaproszenia na wystawę wysłane zostały do wszystkich szkół z Iłży i okolic. Z wielką przyjemnością gościliśmy wiele grup młodzieży wraz z nauczycielkami języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Iłży, Szkół Podstawowych w Krzyżanowicach i Pakosławiu, ZSP w Iłży oraz CKZiU w Chwałowicach.

By uzupełnić karty pracy, uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem przeszukiwali kolejne zakamarki w walizkach: szuflady, segregator, karty obrazkowe, mapę, kule śniegowe z postaciami z bajek. W czasie tych poszukiwań dowiedzieli się oni  m.in.: jakie auto kupowane jest w Niemczech najczęściej, jakie potrawy jada się chętnie, ile gazet czyta, gdzie spędza się urlop w kraju i zagranicą.

Młodzież mogła przenieść się także w świat doskonale wszystkim znanych bajek braci Grimm, poznać zawiłości języka niemieckiego (na przykład najkrótsze i najdłuższe wyrazy, tzw. łamańce językowe), dowiedzieć się, skąd pochodzą nazwy niektórych znanych marek (Haribo, Adidas) oraz obejrzeć fragmenty popularnych filmów i posłuchać muzyki. “Niemiecki jest prostszy niż myślisz” – zgodnie z tym hasłem, korzystając z księgi słów, wszyscy mogli mimochodem nauczyć się kilku z nich.

Na zakończenie pracy wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkimi niemieckimi prezentami.

Wystawę tę zawdzięczamy Instytutowi Goethego w Warszawie, który wypożyczył nam ją nieodpłatnie  oraz zajął się transportem.

DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status