W dniu 12 września 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży odbył się Dzień Integracyjny. Na tę uroczystość zaprosiliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych, którzy opowiedzieli o swojej działalności i zaprezentowali stroje i sprzęt z okresu od I do II wojny światowej.

Integracja klas pierwszych rozpoczęła się od gry miejskiej – „Iłża – zabytki i miejsca pamięci w 100-lecie Niepodległości”, w czasie której nasi uczniowie poznawali miejsca związane z historią Iłży. Grę przygotowali uczniowie klas IIIa i IIIc wraz z nauczycielkami Barbarą Celuch i Małgorzatą Baran.

Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej. Głównym celem spotkania była integracja z nowymi koleżankami i kolegami z klas pierwszych. Uczniowie z klas II A  i II C przygotowali dla nich wiele ciekawych atrakcji – konkursy, rozgrywki sportowe, lekcję zumby oraz tańca belgijskiego. W trakcie całej imprezy uczniowie klasy III B częstowali wszystkich kiełbaskami z grilla.

Życzymy najmłodszym licealistom, aby przez cały okres nauki w naszej szkole czuli, że są  w przyjaznym miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych przez Izabelę Soberę z klasy IIIc.