W tegorocznym rankingu liceów ogólnokształcących, opracowanym przez „Perspektywy”, nasza szkoła zajęła wysoką pozycję – 159 miejsce w Polsce. Jesteśmy na 8 miejscu w województwie mazowieckim spośród liceów spoza Warszawy. W naszym regionie wyprzedziły nas dwie szkoły – VI LO im. Jana Kochanowskiego z Radomia (miejsce 15 w Polsce) i Katolickie LO im. św. Filipa Neri w Radomiu (miejsce 119).

Przyglądając się miejscom w rankingu liceów z okolic jesteśmy na wysokiej pozycji. IV LO im. T. Chałubińskiego z Radomia – 197 miejsce, I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach – miejsce 242, LO im. ks. W. Sedlaka w Siennie – 272 miejsce, LO im. J. Kochanowskiego w Zwoleniu – 282 miejsce, III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu – 408 miejsce, I LO im. T. Kościuszki w Starachowicach – 417 miejsce, III LO im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. – 449 miejsce, LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach – 476 miejsce, II LO im. S. Staszica w Starachowicach – 494 miejsce.

Nasze hasło „LO w Iłży – najkrótsza droga na studia” ciągle jest aktualne. Absolwenci szkół podstawowych nie muszą daleko wyjeżdżać w poszukiwaniu dobrej szkoły.

Zapraszamy do nas!

Naszym Absolwentom, którzy wypracowali te wyniki dziękujemy. Przypominamy jak pięknie prezentowali się w dniu zakończenia szkoły.