Początek nowego roku, to czas studniówek. W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży, bal odbył się 11 stycznia 2020 roku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, zgromadzili się tegoroczni maturzyści, ich rodzice, zaproszeni goście, absolwenci i pracownicy szkoły.

Ciepłe słowa do maturzystów skierowała pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila oraz dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu powiatu radomskiego pan Krzysztof Szewczyk. Władze gminy reprezentowali Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Okruta i Burmistrz Iłży pan Przemysław Burek, który również życzył młodzieży sukcesów w nauce i udanego balu. W imieniu rodziców głos zabrała Małgorzata Cheda i Arkadiusz Góźdź, którzy życzyli maturzystom, by tak jak ich patron sięgali gwiazd. W imieniu maturzystów Dominika Adamus i Jakub Szyszkowski wypowiedzieli tradycyjne hasło „poloneza czas zacząć”.

I przyszedł czas na polonezy – każda klasa przygotowała indywidualny układ, nad choreografią czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Katarzyna Czubak, pan Jacek Kucharski i pan Dominik Rokita.

Udany bal niech będzie zapowiedzią bardzo dobrych wyników na majowym egzaminie maturalnym.