Wreszcie, po latach starań, w 2003 r. udało się i nasza szkoła, jako jedyna w okolicy (i to wcale nie tylko najbliższej) wzbogaciła się o możliwość prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziedziny technologii informacyjnej i informatyki w oparciu o platformę Apple Macintosh.
Zależało nam na tym, by zaproponować uczniom poznanie pracy nie tylko w najbardziej popularnej architekturze komputerów klasy PC. Jak ktoś kiedyś powiedział różnorodność to postęp.
W dzisiejszych czasach, aby znaleźć się na rynku pracy należy spełniać wysokie wymagania. Znajomość wielu platform sprzętowych i systemów operacyjnych z pewnością ułatwi absolwentom naszej szkoły start w zawodowe życie.
Już od kilku lat, obok najbardziej znanych systemów z rodziny MS Windows, proponujemy zapoznanie się z systemami z rodziny Linux. Obecnie uczniowie poznają również system Mac OS X i platformę sprzętową Apple Macintosh.
Wiele uwagi przykładamy do propagowania idei korzystania z oprogramowania Open Source.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status