W dniach 22-25 maja 2016 r. uczniowie klas IIA, IIB, IIC i IC w czasie wycieczki szkolnej podziwiali panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich oraz zwiedzali zabytki naszych sąsiadów Czech i Niemiec. Pierwszego dnia odwiedzili Wrocław. W pięknym słońcu spacerowali po Starym Mieście oraz uczestniczyli we mszy św. w zabytkowej Katedrze Św. Jana Chrzciciela. W porze wieczorowej dotarli na nocleg do jednego z przepięknych, uzdrowiskowych miejsc – Cieplice-Zdrój.

Kolejny dzień minął na zwiedzaniu Bastei – formacji skalnych na prawym brzegu Łaby. To miejsce zalicza się do najbardziej odwiedzanych w Szwajcarii Saksońskiej. Znajduje się tam platforma widokowa, z której widok rozciąga się na dolinę Łaby i Góry Połabskie. To niezwykłe miejsce zauroczyło naszych uczniów, przepiękne widoki zostały utrwalone na zdjęciach. Z ogromnym zainteresowaniem podziwiali kolejny zabytek w Niemczech – Twierdzę Köniegstein. Położona 240 m nad poziomem rzeki Łaby, jest jednym z największych założeń militarnych w Europie. Do jej budowy wykorzystano naturalne skały. Twierdza ma również polskie akcenty za sprawą Augusta II Mocnego, elektora saskiego i króla polskiego. W czasie panowania wielokrotnie przebywał w Köniegstein.

24 maja uczniowie zwiedzali stolicę Czech – Pragę. Wśród tłumu turystów z różnych krajów podziwiali najważniejsze zabytki: Zamek Hradczany, Katedrę Św. Wita, Ogrody Wallesteina, Most Karola, Stare Miasto, deptak Vaclawskie Namesti. Ostatni dzień spędziliśmy w Skalnym Mieście. Podziwialiśmy labirynt skalny utworzony w piaskowcach z Mezozoiku. Piękne formacje współgrają ze skalnymi jeziorkami, wodospadami, ukrytymi wewnątrz skał. Niemal każda formacja ma swoją symboliczną nazwę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wałbrzychu na obiad.

Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno każdy będzie ją miło wspominał. To wspaniała lekcja geografii, która dostarczyła uczniom ekscytujących wrażeń.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status