Pierwszy tydzień października mieliśmy okazję spędzić na pięknej i gorącej wyspie jaką jest Malta. Celem naszej podróży była nauka języka angielskiego oraz zapoznanie się z najpiękniejszymi zabytkami tej wyspy. Pierwszego dnia pojechaliśmy na jedną z wysp należących do Malty, czyli na Comino. Wśród pięknych widoków i powiewu Błękitnej Laguny, mogliśmy spędzić miły czas na opalaniu i kąpieli. Kolejny dzień minął nam na zajęciach w szkole, dzięki którym w ciekawy i przyjemny sposób mogliśmy doskonalić naszą znajomość języka angielskiego. Oprócz lekcji w szkole uczestniczyliśmy również w grze miejskiej „Poszukiwacze Skarbów”, która wymagała od nas dużego sprytu oraz nauczyła nas pracy w grupie.

Następny dzień minął nam na zwiedzaniu stolicy Malty, którą jest Valletta. Podziwialiśmy jej okolice z tarasów widokowych. Valetta prezentuje się najpiękniej jednak od strony morza – majestatyczne, piaskowe mury obronne i kopuła Katedry św. Jana na tle błękitnego nieba to widoki, które zachwycą każdego.

Następnego dnia po lekcjach w szkole, południe spędziliśmy na plażowaniu. Kolejnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie równie pięknego miasta, byłej stolicy Malty Mdiny. Jest to miasto z wąskimi, cichymi uliczkami, położone na wzgórzu skąd roztacza się szeroki widok na wyspę. Podczas spaceru mogliśmy od naszej przewodniczki usłyszeć wiele interesujących historii związanych ze wydarzeniami jakie miały miejsce w tym urokliwym zakątku świata.

Ostatniego dnia pojechaliśmy na plaże Melliehe, na której wśród malowniczych krajobrazów oraz szumu fal mogliśmy cieszyć się ostatnimi chwilami na Malcie. Pobyt na wyspie minął nam niestety zadziwiającą szybko. Był to naprawdę bardzo mile spędzony czas, który z pewnością każdy z nas z pewnością zapamięta na długo.

Paulina Łabęcka, Dagmara Kromer – klasa II b

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status