W dniach 04-09.11.2017 odbyła się kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję spędzić kilka wspaniałych dni w Nijmegen w Holandii.

Weekend uczniowie spędzili z rodzinami goszczącymi. Nauczyciele zwiedzili Nijmegen oraz pobliskie Den Bosch. Zobaczyliśmy, jak działa wiatrak, degustowaliśmy tradycyjny holenderski deser i podziwialiśmy piękne miasta.

W poniedziałek wszyscy zostaliśmy przywitani przez dyrektorów szkoły, a po jej zwiedzeniu, wzięliśmy udział w warsztatach zawodowych. Uczniowie przygotowali pyszne naleśniki, a potem współpracowali, aby rozwiązać rozmaite zagadki i wydostać się z sekretnego miejsca. Po południu wszyscy uczestnicy projektu spotkali się z przedstawicielem  lokalnej władzy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie niezwykłego muzeum. Spacerowaliśmy w totalnej ciemności, prowadzeni przez niewidomego przewodnika i poczuliśmy przez chwilę, jak to jest poruszać się używając laski i rozpoznawać przedmioty nic nie widząc. To było niezapomniane doświadczenie.

We wtorek udaliśmy się na wycieczkę do stolicy kraju. Poznaliśmy historię Holandii w muzeum „The Amsterdam Dungeon” i  spacerowaliśmy pięknymi ulicami miasta.

Ostatniego dnia rano uczniowie pracując w grupach odbywali próby do wspólnego przedstawienia. W przerwie zjedliśmy pyszny obiad przygotowany przez holenderskich uczniów. Po południu odbyło się przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice. Obejrzeliśmy kilka zabawnych scenek teatralnych, fantastyczny flash mob, wysłuchaliśmy też mini recitalu wykonanego przez holenderskich nauczycieli.

Wizyta w Holandii dostarczyła nam wiele wspaniałych wrażeń!

Beata Nadgrodkiewicz

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status