Skip to main content

ToT Erasmus+ projekt – wizyta w Holandii

W dniach 04-09.11.2017 odbyła się kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję spędzić kilka wspaniałych dni w Nijmegen w Holandii.

Weekend uczniowie spędzili z rodzinami goszczącymi. Nauczyciele zwiedzili Nijmegen oraz pobliskie Den Bosch. Zobaczyliśmy, jak działa wiatrak, degustowaliśmy tradycyjny holenderski deser i podziwialiśmy piękne miasta.

W poniedziałek wszyscy zostaliśmy przywitani przez dyrektorów szkoły, a po jej zwiedzeniu, wzięliśmy udział w warsztatach zawodowych. Uczniowie przygotowali pyszne naleśniki, a potem współpracowali, aby rozwiązać rozmaite zagadki i wydostać się z sekretnego miejsca. Po południu wszyscy uczestnicy projektu spotkali się z przedstawicielem  lokalnej władzy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie niezwykłego muzeum. Spacerowaliśmy w totalnej ciemności, prowadzeni przez niewidomego przewodnika i poczuliśmy przez chwilę, jak to jest poruszać się używając laski i rozpoznawać przedmioty nic nie widząc. To było niezapomniane doświadczenie.

We wtorek udaliśmy się na wycieczkę do stolicy kraju. Poznaliśmy historię Holandii w muzeum „The Amsterdam Dungeon” i  spacerowaliśmy pięknymi ulicami miasta.

Ostatniego dnia rano uczniowie pracując w grupach odbywali próby do wspólnego przedstawienia. W przerwie zjedliśmy pyszny obiad przygotowany przez holenderskich uczniów. Po południu odbyło się przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice. Obejrzeliśmy kilka zabawnych scenek teatralnych, fantastyczny flash mob, wysłuchaliśmy też mini recitalu wykonanego przez holenderskich nauczycieli.

Wizyta w Holandii dostarczyła nam wiele wspaniałych wrażeń!

Beata Nadgrodkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *