W okresie przedświątecznym jak co roku młodzież naszej szkoły przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe. W „Jasełkach” przedstawiona została Dobra Nowina o przyjściu Boga na świat w ludzkiej postaci. Treść przedstawienia podkreślała konieczność nawrócenia się do Boga, przemiany życia, które jest smutne i bez sensu, na życie pełne radości i Bożego Światła. Tylko Jezus, który przychodzi na świat jako Małe Dzieciątko daje światu nadzieję i prawdziwy pokój.

Młodzież występująca w przedstawieniu wykazała się wielkimi zdolnościami aktorskimi wcielając się w wybrane role i wokalnymi wykonując tradycyjne kolędy, jak również nowe, niełatwe pieśni.

W Jasełkach wystąpili uczniowie z różnych klas: Anna Derlatka, Patrycja Nowak, Aleksandra Domagała, Zofia Marcula, Natalia Ruśkowska, Edwin Zając z klasy II b; Aleksandra Sokołowska i Milena Pastuszka z kl. II c; Izabela Madej, Piotr Kolaszt, Wiktor Gregorczyk z kl. II a; Zuzanna Góźdź, Kamila Borkowska, Natalia Cybulska, Jakub Szyszkowski, Jakub Woźniak, Kamil Zieliński z klasy I b; Monika Kędrzyńska i Jakub Olesiński z I a.

Jakub Olesiński bardzo profesjonalnie przygrywał do całego przedstawienia. Wszystkim artystom dziękujemy za udział w przedstawieniu, przygotowanie strojów i ogólne zaangażowanie. Składamy podziękowanie również nauczycielom, którzy wraz z uczniami przygotowali dekorację.


Maria Wilczyńska
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status