Zakończyła się ostatnia wizyta w ramach projektu ERASMUS+  „Talent or Training?”. Gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Hiszpanii, Holandii, Turcji i Włoch.

W poniedziałek rano przywitaliśmy gości w szkole, później zwiedziliśmy Iłżę. Nauczyciele oraz uczniowie biorący udział w projekcie pokazali gościom nasze kościoły, zapoznaliśmy z historią w Muzeum Regionalnym oraz zwiedziliśmy ruiny zamku. Po południu wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych w Domu Kultury prowadzonych przez panią Agnieszkę Sygut.

We wtorek, wraz z naszymi gośćmi, zwiedziliśmy Warszawę. Podzieleni na grupy, odkrywaliśmy uroki Starego Miasta poprzez grę miejską. Nasza stolica zauroczyła uczestników projektu.

Jednym z celów projektu były wspólnie przygotowywane przedstawienia. W środę rano wszyscy uczniowie odbywali próby, aby po południu zaprezentować się przed swoimi rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Zanim udaliśmy się do Domu Kultury, uczestnicy projektu zjedli wspólny obiad przygotowany przez rodziców oraz nauczycieli. Wszystkie potrawy zachwyciły naszych gości.

Swoją obecnością na przedstawieniu zaszczycili nas wice starosta, pan Leszek Margas, przewodniczący Rady i Miasta i Gminy Iłża, pan Józef Skrobisz, sekretarz Urzędu Miasta, pan Grzegorz Kopciał, radny Powiatu Radomskiego, pan Krzysztof Kozera, pani Krystyna Gregorczyk z Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz pani Beata Bujakowska, dyrektor  Muzeum Regionalnego w Iłży.  Nasze artystki  Zosia Marcula i Natalia Ruśkowska pomogły uczestnikom projektu przezwyciężyć tremę i zaśpiewały kilka piosenek. Na scenie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć lekcję języka polskiego, galę mistrzów sportu, scenkę nawiązującą do zdrowego stylu życia, scenkę na temat zalet nauki języka angielskiego oraz występ magików. Po wystąpieniach nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Kucharski zaprosił wszystkich do zatańczenia spontanicznego poloneza.

Niestety, w czwartek i piątek nadszedł czas pożegnań. Nie zabrakło wzruszeń, bo rozstawaliśmy się z przyjaciółmi. Mamy jednak nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które pomogły w realizacji projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych przez Izabelę Soberę z klasy IIc

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status