W ramach programu ERASMUS+ nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w kursach związanych z różnymi zagadnieniami związanymi z edukacją. W dniach 20-25 sierpnia 2018 roku 3 nauczycielki: Małgorzata Baran, Irena Kopciał, Bożena Rodziewicz były w Barcelonie, gdzie uczestniczyły w kursie „Happy teacher for better students”.  Międzynarodowa grupa składała się z 3 Polek, 2 Włoszek i 4 Węgierek, w związku z tym zajęcia prowadzono  w języku angielskim, z ramienia „Europass Teacher Academy”. 

Głównym tematem spotkań były symptomy i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Poruszano również zagadnienia związane ze szczęściem, zdrowiem psychicznym i fizycznym, aktywnym słuchaniem i empatią. Ćwiczono również nowe techniki, np. „mindfulness”, czyli skupienie uwagi na jednej czynności. Prowadząca zajęcia wykazała się dużą kreatywnością, przez co zajęcia były bardzo ciekawe.

Kurs zakończył się nie tylko zdobyciem odpowiedniego certyfikatu, ale także pozyskaniem nowych doświadczeń i pomysłów do dalszej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status