Dzięki programowi Erasmus+ w dniach 26.08 – 02.09.2018 miałam przyjemność przebywać w stolicy Irlandii. Uczestniczyłam w kursie „Tablets and Smartphones: using mobile devices as educational tools” . Zajęcia prowadzone przez rodowitą Irlandkę, Teresę, przybliżyły mi tajniki nowoczesnych technologii. Mogłam też zagłębić się w dyskusjach na rozmaite tematy, od uroków Dublina po problemy współczesnej młodzieży.

 Poniedziałek, pierwszy dzień kursu, rozpoczęliśmy wraz z pozostałymi uczestnikami kursu od zaprezentowania siebie, swojej szkoły, miejsca zamieszkania oraz kraju. Pozostali uczestnicy pochodzą z Niemiec i Hiszpanii, mogłam więc poznać ciekawostki z tych rejonów Europy. Następnie Teresa przedstawiła nam program Interland dotyczący świadomości bezpiecznego poruszania się w sieci. W tym dniu poznaliśmy też BBC Sound Effects – program służący do wykorzystywania niezliczonej ilości dźwięków, a także Trello – aplikację wspomagającą zarządzanie swoimi projektami i komunikację.

Popołudnie przeznaczyłam na spacer po ulicach Dublina.

 We wtorek poznaliśmy kolejne programy: EdPuzzle – wygodne narzędzie do tworzenia interaktywnych filmów, Google Life – do wykorzystania zdjęć oraz Edmodo – do zarządzania klasą, do komunikacji i kształcenia online.

W tym dniu postanowiłam poznać historię tworzenia jednego z najsłynniejszych produktów Irlandii zwiedzając interaktywne muzeum mieszczące się w budynku z 1902 roku. Na ostatnim z siedmiu pięter znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Dublina.

sdr

 W środę poznawaliśmy kolejne narzędzia Google, a także program Lyrics Training, dzięki któremu można uczyć się języka wykorzystując teksty piosenek. Tego dna miałam też okazję zobaczyć wokalno-taneczne widowisko oparte na tradycji i kulturze irlandzkiej w Gaiety Theatre.

Kolejny dzień kursu przybliżył nam następne narzędzia, takie, jak Microsoft OneNote – notatnik pracujący w trybie graficznym przeznaczony do tworzenia i organizowania notatek, Plickers –  aplikację, dzięki której możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test,  Quizlet – narzędzie do nauki każdego materiału oraz Google Arts & Culture – aplikację, która umożliwia odwiedzenie wystaw, oglądanie dzieł sztuki z bliska, a także przeglądanie tysięcy artykułów, zdjęć, filmów i manuskryptów.

Po południu zwiedziłam nadmorską dzielnicę Howth.

 W piątek poznaliśmy kolejne programy: Kahoot – umożliwiający naukę poprzez gry, Read Theory – pomagający w nauce czytania na wszystkich poziomach, Coder Dojo – użyteczny w nauce programowania, kodowania, technologii i nauk STEM oraz HP Reveal – aplikację mobilną i serwis internetowy, których działanie opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości umożliwiającej rozpoznawanie znaczników (miejsc, grafik, zdjęć, obiektów) i odtwarzanie dołączonych do nich filmów wideo lub animacji.

Po zajęciach zwiedziłam inne nadmorskie dzielnice Dublina – Dalkey i Killiney.

W sobotę odkrywałam kolejne zakątki Dublina. Zobaczyłam St Stephen’s Green – park miejski położony w ścisłym centrum, założony w 1627 roku jako prywatny ogród, Zamek Dubliński i wiele innych interesujących miejsc.

 Niestety, w niedzielę musiałam pożegnać to ciekawe miasto z nadzieją, że jeszcze kiedyś będę miała okazję ponownie je odwiedzić.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status