Skip to main content

Wspomnienie z kursu językowego w Oslo

Nauczycielki Barbara Szwugier  i Agnieszka Kopeć-Fila uczestniczyły w kursie języka norweskiego w Oslo, prowadzonym przez szkołę językową ALFASKOLEN w dniach 22 lipca 2018 do 11 sierpnia 2018 r. Ich wyjazd był częścią projektu Znajomość języków drogą do sukcesu, który został całkowicie sfinansowany z funduszy europejskich w ramach Programu ERASMUS+, Akcja 1 Mobilność edukacyjna. Organizatorem szkolenia była uznana szkoła językowa AlfaSkolen  przy Kongens gate 15, 0153 Oslo .

Zajęcia językowe prowadzone były przez norweskich nauczycieli, którzy są znani ze swojej miłości do historii Norwegii oraz pasji dla nauczania języka norweskiego. Kurs trwał trzy tygodnie, zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku. Organizatorzy szkolenia wykazali się wysokim profesjonalizmem pod względem merytorycznym i organizacyjnym.

Poprzez nawiązanie kontaktu z uczestnikami przed rozpoczęciem kursu rozpoznali oczekiwania nauczycieli dotyczące zawartości merytorycznej zajęć. Tematyka i forma kursu zapewniła uczestnikom poszerzenie wiedzy i umiejętności związanych z językiem norweskim.  Bogaty program kulturalny, wycieczki fakultatywne do ciekawych czy ważnych miejsc w Oslo, stwarzały możliwość poszerzenia wiedzy na temat życia współczesnej Norwegii. Prowadzący zajęcia przykładali dużą uwagę by wszyscy uczestniczy kursu aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a także by nawiązywali kontakty oraz wymieniali się doświadczeniem i wiedzą na temat kraju z którego przyjechali. W grupie razem pracowały  osoby pracujące w różnych zawodach.

Po zakończeniu kursu odbyło się spotkanie na którym wręczono uczestnikom szkolenia certyfikaty jego ukończenia, jak również podsumowano całe przedsięwzięcie.