W dniu 17.12.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja wyborcza w składzie: Beata Lisowska-Hyc, Anna Szczepanowska – opiekunki SU przygotowały karty z nazwiskami kandydatów do SU. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos. 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kamil Fryszkowski, uczeń klasy II A o profilu matematyczno-fizycznym. Interesuje się przede wszystkim muzyką, gra na gitarze w zespole utworzonym przez uczniów naszego LO. Jest uczestnikiem wielu konkursów oraz stypendystą Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i Funduszu Stypendialnego Żaczek-Iłżaczek. 

Zastępcą przewodniczącego została Kaja Kargul, uczennica klasy II B o profilu humanistycznym. Jest tegoroczną stypendystką Starosty Radomskiego, interesuje się fotografią, sportem, psychologią i polityką. Uwielbia podróżować i poszerzać swoją wiedzę. Angażuje się w życie społeczne, a także bierze udział w szkolnych konkursach. 

Skarbnikiem SU została Kornelia Cieciora, również z klasy II A, jednak większość znajomych zwraca się do niej po prostu Nela. Chociaż jest na profilu matematyczno-fizycznym, chciałaby w przyszłości zostać anestezjologiem. Z natury jest introwertykiem oraz realistką, która twardo stąpa po ziemi. Ludzie uważają ją za szczerą, pomocną i ambitną. Uwielbia pływać, jeździć na rolkach, czytać kryminały, a to czego najbardziej nie lubi to wystąpień publicznych. 

Wszystkim kandydatom życzymy sukcesów i powodzenia w roku szkolnym 2019/2020.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status