Skip to main content
samorząd uczniowski

Samorząd w roku szkolnym 2019/2020

W dniu 17.12.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja wyborcza w składzie: Beata Lisowska-Hyc, Anna Szczepanowska – opiekunki SU przygotowały karty z nazwiskami kandydatów do SU. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos. 

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kamil Fryszkowski, uczeń klasy II A o profilu matematyczno-fizycznym. Interesuje się przede wszystkim muzyką, gra na gitarze w zespole utworzonym przez uczniów naszego LO. Jest uczestnikiem wielu konkursów oraz stypendystą Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i Funduszu Stypendialnego Żaczek-Iłżaczek. 

Zastępcą przewodniczącego została Kaja Kargul, uczennica klasy II B o profilu humanistycznym. Jest tegoroczną stypendystką Starosty Radomskiego, interesuje się fotografią, sportem, psychologią i polityką. Uwielbia podróżować i poszerzać swoją wiedzę. Angażuje się w życie społeczne, a także bierze udział w szkolnych konkursach. 

Skarbnikiem SU została Kornelia Cieciora, również z klasy II A, jednak większość znajomych zwraca się do niej po prostu Nela. Chociaż jest na profilu matematyczno-fizycznym, chciałaby w przyszłości zostać anestezjologiem. Z natury jest introwertykiem oraz realistką, która twardo stąpa po ziemi. Ludzie uważają ją za szczerą, pomocną i ambitną. Uwielbia pływać, jeździć na rolkach, czytać kryminały, a to czego najbardziej nie lubi to wystąpień publicznych. 

Wszystkim kandydatom życzymy sukcesów i powodzenia w roku szkolnym 2019/2020.