Historyczne i literackie spacery po Iłży z młodzieżą licealną.

Nasze urokliwe miasteczko ma przebogatą historię, której można się uczyć, odwiedzając i dotykając jej śladów. Powróciliśmy na zajęcia stacjonarne, a w ramach integracji, której sprzyjają spacery, wybraliśmy się na spacer śladami historii miasta i śladami Bolesława Leśmiana. Zatrzymaliśmy się w kilku zaledwie miejscach, by poznać lokalną historię – kim był Jakub Starszy z Iłży, czego świadectwem jest ulica Przy Murach, dlaczego Rynek tak wygląda, gdzie znajdował się renesansowy ratusz, czego świadectwem są herby i tablice wmurowane w budynek magistratu, gdzie jest Biblioteczka Pan Leśmiana, jakie wydarzenia upamiętnia pomnik Obrońcom Ziemi Iłżeckiej i kim był gen. Antoni Heda „Szary”.

Po dość żwawym spacerze grupa odpoczęła w zaciszu Malinowego Chruśniaka, gdzie przeczytaliśmy wybrane wiersze Bolesława Leśmiana, odnalezione w sieci – przydały się telefony. Nie udało się zobaczyć wszystkiego, dlatego planujemy kolejny spacer.

Dziękujemy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży za miłe przyjęcie, prelekcję i pamiątki!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status