(MUN, Model UN – studencka inicjatywa polegająca na wielotematycznej edukacji obywatelskiej poprzez symulację obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, najczęściej angażuje się młodzież w wieku od 16 do 25 lat)

25.05.20021 r. miało miejsce spotkanie członków projektu ComMUNity z Turcji, Łotwy, Republiki Czeskiej, Włoch i Polski. Jego celem była debata na wzór Parlamentu Brytyjskiego na temat wpływu mediów społecznościowych na komunikację między ludźmi oraz czy szczepienia przeciw Covid19 powinny być obowiązkowe. Na początku koordynator projektu Ahmet Boylu z Turcji przedstawił się i przywitał uczestników, po czym wszyscy pozostali powiedzieli parę słów o sobie. Następnie szesnastu uczniów ze wszystkich krajów zastało podzielonych na cztery grupy. Uczniowie z pierwszej grupy przygotowywali argumenty mówiące o korzystnym wpływie mediów społecznościowych na komunikację między ludźmi, kolejna grupa zajmowała się przeciwną opinią na ten sam temat. Członkowie trzeciej grupy przygotowywali przesłanki za obowiązkiem szczepień, a uczniowie z ostatniej grupy  argumenty przeciw tej opinii. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Mazur, Zofia Mazur, Wiktoria Gutkowska oraz Kamil Jaśkiewicz. Wszyscy uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie i już czekają na kolejne spotkanie.

Mamy nadzieję, że następne debaty odbędą się na żywo w krajach partnerskich!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status