Uczennica naszego Liceum, Karolina Dziura z klasy 3Bp, debiutowała jako aktorka i recytatorka na wieczorze poezji współczesnej w spektaklu „Pokój samobójcy”, który zorganizowany został w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu.

Karolina przez rok uczestniczyła w warsztatach teatralnych dla licealistów, prowadzonych przez Katarzynę Dorosińską, aktorkę Teatru Powszechnego w Radomiu. Utwór, który zaprezentowała, to „Pytania zadawane sobie” – ten wiersz Wisławy Szymborskiej otworzył spotkanie. Było refleksyjnie i nastrojowo. Młodzi, wrażliwi i utalentowani ludzie podzielili się z publicznością swoimi emocjami i problemami, które znaleźli w wierszach min. Szymborskiej, Herberta, Osieckiej. Każda opowiedziana historia była inna i każda głęboko poruszająca.

 Gratulujemy Karolinie, wszystkim uczestnikom warsztatów i pani Katarzynie Dorosińskiej, wspaniałego, niezapomnianego spektaklu!

 

Barbara Celuch

 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status