W dniach 27.09. – 01.10.2021 gościliśmy w naszym liceum nauczycieli z krajów partnerskich projektu ERASMUS+ ‘You have no right to bully me’. Przyjechali do nas Jasminka Kostadinowska i Filip Risteski  z Północnej Macedonii, Ramona Ruginescu i Roksana Neagu  z Rumunii,  Aydin Imrak, Mustafa Cebeci i Yener Yokus z Turcji oraz Maria Rosaria Coda i Maria Daniela Pisanu z Włoch. 

W poniedziałek goście zostali przywitani przez panią dyrektor Agnieszkę Kopeć-Filę i oprowadzeni po szkole przez naszych uczniów. Następnie wraz z koordynatorem projektu, panią Barbarą Szwugier omawiali szczegóły dalszej współpracy. Kolejnego dnia nasi goście wybrali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel, Stare Miasto i dawną dzielnicę żydowską Kazimierz. W środę po porannej pracy przy projekcie nasi partnerzy spotkali się z burmistrzem Iłży – panem Przemysławem Burkiem oraz dyrektorem Domu Kultury – panem Emilem Karpińskim. Po południu nauczyciele pojechali do malowniczego Kazimierza nad Wisłą. Czwartek to kolejny dzień pracy przy projekcie, ale także spotkanie z nauczycielami naszego liceum. Ostatniego dnia nasi partnerzy prowadzili zajęcia z młodzieżą. Później uczniowie zabrali ich na spacer po Iłży.

Dla większości naszych gości była to pierwsza wizyta w Polsce. Powiedzieli nam, że wspaniale spędzili ten czas i była to dla nich ogromna przyjemność.

Z radością czekamy na kolejną wizytę, tym razem wraz z uczniami!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status