Dnia 22 kwietnia 2022 r., po sąsiedzku, w Powiatowym Instytucie Kultury, otwarto „Galerię na Piętrze”. Wystawą inaugurującą działalność galerii jest wystawa pt. „Malarstwo” Sławomira Tomana. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka, artysta malarz Sławomir Toman i kurator wystawy, artysta rzeźbiarz, Norbert Jastalski.

Dr hab. Sławomir Toman jest absolwentem naszego liceum, a dziś jest wykładowcą na Wydziale Sztuki UMCS w Lublinie. Ma na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych, wystaw i nagród. Jesteśmy dumni z tego, że mamy tak wybitnego absolwenta, który z sentymentem wrócił po czterdziestu latach do miejsca, gdzie mieszkał i ze wzruszeniem wspominał swoich nauczycieli – zwłaszcza naszego matematyka pana Andrzeja Strojnowskiego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wernisażu, a po obejrzeniu prac w spotkaniu z Artystą, który opowiedział o początkach swojej kariery, o inspiracjach i o tym, jak powstają jego prace.

Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie – być może ktoś z uczestników pójdzie w jego ślady?

Fotografie: Barbara Celuch, Maja Wlazłowska z klasy 1c, Robert Celuch

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status