Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Starostwo Powiatowe tradycyjnie nagrodziło sportowców, trenerów oraz wychowawców z naszego terenu. Nominacje do nagród otrzymali sportowcy z 13 gmin, wchodzących w skład powiatu a także ich trenerzy i nauczyciele. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: urodzeni w roku 2007 i młodsi oraz w kategorii urodzeni w roku 2006 i starsi.

Gospodarzem imprezy był Waldemar Trelka – starosta radomski, mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym. Gwiazdą wydarzenia był Zdzisław „Hrabia” Radulski, legenda radomskiego sportu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też między innymi: europoseł Zbigniew Kuźmiuk, posłowie Marek Suski i Anna Kwiecień.

Ogromny sukces w tym roku odniosła uczennica Naszego liceum – Natalia Malina – z klasy IIIap, która została jedną z trojga laureatów – zajęła II miejsce wśród 65 osób nominowanych w jej kategorii wiekowej. Natalia uprawia karate shidokan i jest zawodniczką Klubu Sportowego Shidokan Karate Fight Club Skaryszew/Iłża. Zdobyła m.in. Mistrzostwo Polski Dzieci i Młodzieży oraz II miejsce w Pucharze Polski Mieszanych Sztuk Walki w konkurencji Karate. Posiada 6 stopień Kyu. Za swoje osiągnięcia otrzymała okolicznościową statuetkę, nagrody rzeczowe oraz voucher na zakup sprzętu sportowego na kwotę 750 zł. Fundatorem nagród był Powiat Radomski.

Oprócz Natalii, wyróżnienie otrzymał również inny uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży – Kacper Wajs z klasy 1c. Kacper jest obiecującym piłkarzem Polonii Iłża, który w wieku 15 lat zadebiutował w pierwszej drużynie seniorów.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągnięć sportowych oraz życzymy jeszcze większych sukcesów w nadchodzących latach nie tylko na arenach powiatowych czy krajowych ale także międzynarodowych.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status