Spotkanie z panem Piotrem Łopuszańskim, autorem książki pt. „Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza”, miało miejsce dziś w naszej szkole. Nasz patron był człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach i odznaczał się wielką pracowitością, a nowe opracowanie jego biografii, którego dokonał pan Piotr Łopuszański, odkrywa przed czytelnikami wiele tajemnic i burzy wiele mitów.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Powiatowy Instytut Kultury, oczywiście przy współpracy z LO, miało charakter otwarty, najliczniejszą publicznością była młodzież – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży.

O tym, że z uwagą słuchano rozmowy, którą z autorem prowadził pan Marcin Kępa, świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące bohatera spotkania – nagrodą była książka z autografem Autora.

Dziękujemy za spotkanie!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status