Kolejne eliminacje regionalne w ramach 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odyły się w gościnnych progach Centrum Kultury i Turystyki w Iłży.

Nad przebiegiem prezentacji czuwała pani Wioletta Miernik-Fryzel, a jury w składzie Adam Krzemiński i Marian Popis wysłuchało aż 82 prezentacji. LO w Iłży reprezentowała liczna grupa uczestników – aż dziesięcioro uczniów przez ostatni miesiąc uczyło się na pamięć wierszy i fragmentów prozy, analizowało treść utworów oraz sposób ich interpretacji. To bardzo trudna sztuka, wymagająca odwagi i pokonania tremy, by wystąpić publicznie.

A jak przekazać emocje słuchaczom? Jak skupić ich uwagę, by występ na długo pozostał w pamięci odbiorców? Jury, omawiając tegoroczne prezentacje przyznało, że poziom był wysoki i wyrównany, udzieliło również wskazówek młodym wykonawcom i nauczycielom, które w kolejnych latach jeszcze bardziej podniosą poziom konkursu.

W kategorii recytacji dla uczniów szkół ponadpodstawowych w eliminacjach wojewódzkich w Warszawie reprezentować nasz region będą uczennice LO w Iłży – Karolina Dziura z klasy IVb i Dominika Nowakowska z klasy IIIc. Wyróżnienia otrzymały: Lena Szelmanowska (kl. I LO) i Aleksandra Pastuszka (kl. IV ZSP).

Gratulujemy wszystkim udanych prezentacji, a za dziewczęta już trzymamy kciuki!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status