Skip to main content
wyniki matury

Matura 2023 – wyniki!

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Po raz kolejny matura w naszym Liceum wypadła bardzo dobrze! W bieżącym roku do egzaminów przystąpiło 62 osoby, które ukończyły naukę w szkole.

Należy podkreślić, że aż 20 maturzystów osiągnęło najwyższe stuprocentowe wyniki z poszczególnych przedmiotów w części pisemnej, z kolei w części ustnej takim wynikiem mogą poszczycić się 53 osoby.

Spośród zdających najwyższy 100% wynik z matematyki na poziomie podstawowym uzyskało 10 osób, zaś na poziomie rozszerzonym 1 osoba. Z języka angielskiego 9 osób zdobyło 100% z egzaminu na poziomie podstawowym. 

Wielu maturzystów osiągnęło również bardzo wysokie wyniki egzaminacyjne (w części pisemnej), które plasują się na poziomie 90% – 98%:

  • język angielski (podstawowy) – 30 osób z wynikiem w granicach 90% – 98%,
  • język angielski (rozszerzony) – 14 osób z wynikiem w granicach 90% – 98%,
  • język polski (podstawowy) – 2 osoby z wynikiem w granicach 90% – 92%,
  • matematyka (rozszerzony) – 8 osób z wynikiem w granicach 90% – 96%,  
  • matematyka (podstawowy) – 20 osób z wynikiem w granicach 91%  98%.

Wielu spośród zdających ustny egzamin zaliczyło go na najwyższym 100% poziomie, bo aż 39 osób z języka angielskiego i 14 osób z języka polskiego uzyskało najwyższe noty. 

Egzamin ustny z języka polskiego z wynikiem 90% – 93% zaliczyło 8 osób, zaś z języka angielskiego z wynikiem 90% – 93% zaliczyło 2 osoby.

Tylko jedna osoba przystąpi do poprawy jednego przedmiotu już w sierpniu. Trzymamy kciuki! Jesteśmy pewni, że już niebawem będziemy mogli ogłosić 100 % zdawalność naszych wszystkich uczniów na tegorocznej Maturze 2023.

Naszym Maturzystom serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy powodzenia w rekrutacji na wyższe uczelnie!!!

Dyrekcja, Nauczyciele i Społeczność Szkolna LO 

https://echodnia.eu/radomskie/oto-ranking-liceow-z-regionu-radomskiego-wedlug-portalu-waszaedukacjapl-najlepsze-ponownie-liceum-imienia-jana-kochanowskiego/ar/c5-17496233

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]