Po raz kolejny matura w naszym Liceum wypadła bardzo dobrze! W bieżącym roku do egzaminów przystąpiło 62 osoby, które ukończyły naukę w szkole.

Należy podkreślić, że aż 20 maturzystów osiągnęło najwyższe stuprocentowe wyniki z poszczególnych przedmiotów w części pisemnej, z kolei w części ustnej takim wynikiem mogą poszczycić się 53 osoby.

Spośród zdających najwyższy 100% wynik z matematyki na poziomie podstawowym uzyskało 10 osób, zaś na poziomie rozszerzonym 1 osoba. Z języka angielskiego 9 osób zdobyło 100% z egzaminu na poziomie podstawowym. 

Wielu maturzystów osiągnęło również bardzo wysokie wyniki egzaminacyjne (w części pisemnej), które plasują się na poziomie 90% – 98%:

  • język angielski (podstawowy) – 30 osób z wynikiem w granicach 90% – 98%,
  • język angielski (rozszerzony) – 14 osób z wynikiem w granicach 90% – 98%,
  • język polski (podstawowy) – 2 osoby z wynikiem w granicach 90% – 92%,
  • matematyka (rozszerzony) – 8 osób z wynikiem w granicach 90% – 96%,  
  • matematyka (podstawowy) – 20 osób z wynikiem w granicach 91%  98%.

Wielu spośród zdających ustny egzamin zaliczyło go na najwyższym 100% poziomie, bo aż 39 osób z języka angielskiego i 14 osób z języka polskiego uzyskało najwyższe noty. 

Egzamin ustny z języka polskiego z wynikiem 90% – 93% zaliczyło 8 osób, zaś z języka angielskiego z wynikiem 90% – 93% zaliczyło 2 osoby.

Tylko jedna osoba przystąpi do poprawy jednego przedmiotu już w sierpniu. Trzymamy kciuki! Jesteśmy pewni, że już niebawem będziemy mogli ogłosić 100 % zdawalność naszych wszystkich uczniów na tegorocznej Maturze 2023.

Naszym Maturzystom serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy powodzenia w rekrutacji na wyższe uczelnie!!!

Dyrekcja, Nauczyciele i Społeczność Szkolna LO 

https://echodnia.eu/radomskie/oto-ranking-liceow-z-regionu-radomskiego-wedlug-portalu-waszaedukacjapl-najlepsze-ponownie-liceum-imienia-jana-kochanowskiego/ar/c5-17496233

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status