W dniach 8 – 13 października 2018 r. dwoje nauczycieli naszej szkoły, Barbara Celuch i Robert Celuch, wzięło udział w szkoleniu organizowanym przez CREF Education w miejscowości Sesimbra w Portugalii. Tematem szkolenia było STIMULATING CREATIVITY AND INNOVATION/FUTURE CLASSROOM METHODOLOGY OF TEACHING.  

W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Słowacji, Hiszpanii i Polski. Zajęcia były prowadzone przez prof. Egle Vaivediene z Uniwersytetu w Wilnie, prof. Joaquim Saial z CREF Education, prof. Sandra Fradao z Uniwersytetu w Lisbonie oraz prof. Vitor Costa z CREF Education. 

Zajęcia z użyciem IT pozwalały zapoznać się nam z narzędziami stymulującymi uczniów w nauce. Podczas warsztatów zapoznaliśmy się z zastosowaniem Cloud Computing, metodologią STEAM, analizą różnych metodyk, które możemy zastosować w pracy z uczniami, dostępnymi narzędziami on-line, programami dostępnymi na urządzenia mobilne. 
Obejrzeliśmy “Future Classroom Lab” w szkole Setubal. Odbyliśmy również wizytę studyjną w szkole realizującej projekt “Tablets project classes and Future Classroom methodology of teaching”. 

Na zakończenie szkolenia w międzynarodowych grupach opracowywaliśmy scenariusze zajęć, z wykorzystaniem poznanych podczas szkolenia narzędzi i metodyk.

Spotkanie i wspólna praca pozwalały na wymianę doświadczeń, zapoznanie się z systemami edukacyjnymi w innych krajach europejskich, nawiązanie znajomości i możliwość dalszej współpracy.