W okresie przedświątecznym jak co roku młodzież naszej szkoły przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe. W „Jasełkach” przedstawiona została Dobra Nowina o przyjściu Boga na świat w ludzkiej postaci. Treść przedstawienia podkreślała konieczność nawrócenia się do Boga, przemiany życia, które jest smutne i bez sensu, na życie pełne radości i Bożego Światła. Tylko Jezus, który przychodzi na świat jako Małe Dzieciątko daje światu nadzieję i prawdziwy pokój.

Młodzież występująca w przedstawieniu wykazała się wielkimi zdolnościami aktorskimi wcielając się w wybrane role i wokalnymi wykonując tradycyjne kolędy, jak również nowe, niełatwe pieśni.

W Jasełkach wystąpili uczniowie z różnych klas: Anna Derlatka, Patrycja Nowak, Aleksandra Domagała, Zofia Marcula, Natalia Ruśkowska, Edwin Zając z klasy II b; Aleksandra Sokołowska i Milena Pastuszka z kl. II c; Izabela Madej, Piotr Kolaszt, Wiktor Gregorczyk z kl. II a; Zuzanna Góźdź, Kamila Borkowska, Natalia Cybulska, Jakub Szyszkowski, Jakub Woźniak, Kamil Zieliński z klasy I b; Monika Kędrzyńska i Jakub Olesiński z I a.

Jakub Olesiński bardzo profesjonalnie przygrywał do całego przedstawienia. Wszystkim artystom dziękujemy za udział w przedstawieniu, przygotowanie strojów i ogólne zaangażowanie. Składamy podziękowanie również nauczycielom, którzy wraz z uczniami przygotowali dekorację.


Maria Wilczyńska