Inauguracja XXXI Dni Leśmianowskich miała miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży. Na uroczystość przybyli liczni goście: profesor Dariusz Trześniowski – Kierownik Katedry Filologii Polskiej UTH w Radomiu, Marek Oleszczuk – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomiu, Samorządowcy z Powiatu i Gminy Iłża, dyrektorzy, nauczyciele, młodzież i mieszkańcy Iłży.
Gościem specjalnym była pani Krystyna Brzechwa rodzinnie związana z Bolesławem Leśmianem, ofiarodawczyni pamiątek po poecie.
Po uroczystym powitaniu gości przez panią dyrektor szkoły Agnieszkę Kopeć-Fila, odbył się wykład profesora Dariusza Trześniowskiego p.t. „Miejsce Bolesława Leśmiana w pejzażu nowoczesnej poezji polskiej” przygotowany w formie prezentacji multimedialnej.
Następnym punktem uroczystości było wspólne „Czytanie Leśmiana”, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, dyrektorzy i nauczyciele szkół, mieszkańcy Iłży.
Podczas uroczystości swoje umiejętności wokalne prezentowały laureatki konkursu „Poezja śpiewana”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status