W dniu 17 stycznia 2020 r. przedstawiciele naszego liceum z panią dyrektor wzięli udział w upamiętnieniu rocznicy wybuchu Powstania styczniowego. Spotkanie odbywało się w Lasach Iłżeckich, przy krzyżu i obelisku upamiętniającym poległych w walkach uczestników powstania styczniowego.

Wydarzenie już po raz kolejny zorganizowane zostało z inicjatywy pana Stanisława Kutery, który wygłosił pogadankę dotyczącą przebiegu powstania na Ziemi Iłżeckiej. Po złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy udaliśmy się pod pomnik żołnierzy AK na Piotrowym Polu. Organizatorzy spotkania: pan Stanisław Kutera z rodziną, pan Leszek Dziura z rodziną oraz Nadleśnictwo Marcule przygotowali ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, gorącą herbatę i kawę oraz słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym patriotycznym spotkaniu i możliwości przybliżenia młodzieży historii naszej małej ojczyzny.

« z 2 »
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status