Właśnie oficjalnie zakończył się projekt firmy Intel AI for Youth dotyczący sztucznej inteligencji, skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Projekt opracowany przez ucznia klasy 2ap Maksymiliana Paczyńskiego zwieńczony został sukcesem! W konkursie znalazł się wśród 5 finalistów i uzyskał wyróżnienie.

Projekt dotyczy detekcji zmęczenia, rozpoznaje moment zaśnięcia, np. kierowcy i alarmuje o zmęczeniu.

Przygoda z projektem w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży rozpoczęła się rok temu. W pierwszej fazie w szkoleniu trenerów wziął udział nauczyciel informatyki Robert Celuch. Byliśmy jedną z dwudziestu szkół w Polsce, biorących udział w projekcie Intel AI for Youth. W październiku 2020 r. do kursu, dotyczącego sztucznej inteligencji, w naszej szkole zgłosiło się 18 uczniów z klas pierwszych i drugich. Intensywny kurs, realizowany w warunkach pracy zdalnej, zakończył się w marcu 2021 r.

Projekt Maksymiliana Paczyńskiego „Zmęczenie plagą dzisiejszego świata – detekcja i analiza użytkownika” znalazł się wśród 12 najlepszych zgłoszonych do konkursu. Maksymilian uzyskał w dalszym etapie prac wsparcie mentora z firmy Intel. Był nim pan Dariusz Szyfelbein. Współpraca zaowocowała zakwalifikowaniem do finałowej piątki laureatów.

Organizatorami i partnerami projektu byli: Intel Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PCSS NASK OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Fundacja Orange,

Gratulujemy Maksymilianowi, życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu projektu i kolejnych cyfrowych pomysłów w przyszłości.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status