15 grudnia eliminacje odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie. Na scenie zaprezentowali się soliści, duety, zespoły i zaśpiewali kolędy.

„Jam jest dudka Jezusa małego, będę Mu grał z serca uprzejmego…” .

Tą staropolską kolędą Marysia Książek z klasy 2 c wyśpiewała sobie nominację do finału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” 2021. Jej piękne wykonanie zachwyciło jury, które najwyższą notą doceniło występ Marii i „paszportem” na finał 29 grudnia nagrodziło naszą szkolną artystkę. Marysia śpiewała przy akompaniamencie fortepianu (Pani Ewy Nędziak).

Według księdza Dariusza Sałka (z Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego) Festiwal to najdłużej, nieprzerwanie organizowane wydarzenie przez Diecezję Radomską, a zainteresowanie uczestnictwem w Festiwalu zawsze było duże. Bywały lata, gdy w przesłuchaniach eliminacyjnych brało udział około 1500 wykonawców z Polski centralnej, Podkarpacia, Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Tegoroczne eliminacje odbyły się w 8 miejscowościach, między innymi w Skaryszewie.

Wielki finał jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu odbędzie się 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej.

Ogromnie się cieszymy i składamy Marysi serdeczne gratulacje oraz podziękowania!

Życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status