Skip to main content
Tomasz Kozłowski

Finalista Olimpiady Języka Polskiego

W dniu 13 kwietnia 2024 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyły się finałowe eliminacje LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tomasz Kozłowski uczeń klasy IIIA Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Iłży został finalistą i usytuował się wśród najlepszych uczniów z renomowanych liceów w Polsce.

Wymarzony sukces zawdzięcza swojej pasji, ambicji i wytrwałej pracy. Oceniając Tomasza, należy zacytować za Bolesławem Prusem „stopiło się w nim dwóch ludzi” – nieprzeciętnie zdolny racjonalista, wierzący w moc „szkiełka i oka” oraz wyznawca idei „czucia i wiary” – wrażliwy i empatyczny.

Olimpijski sukces zwalnia Tomasza ze zdawania egzaminu maturalnego z języka polskiego, a zwolnienie jest równoznaczne z otrzymaniem oceny najwyższej (100%) na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Na finalistów i laureatów podczas rekrutacji na studia, czekają tez indeksy na różne kierunki humanistyczne.

Opiekę naukową i pomoc w przygotowaniu do Olimpiady sprawowała Pani Anna Szczepanowska – nauczycielka języka polskiego.

Tomaszowi gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszego liceum. Pani Annie również gratulujemy wielkiego sukcesu w pracy zawodowej i dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie.