Rekrutacja do klas pierwszych

na rok szkolny 2023/2024

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Znajdzieciu tutaj informacje dotyczące zasad rekrutacji, terminów oraz poznacie naszą szkołę, nauczycieli i uczniów.

Rekrutacja elektroniczna 2023

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 prowadzona jest w szkołach powiatu radomskiego w formie elektronicznej. Zapraszamy do rejestracji i wyboru klas.

Propozycja klas

Kierunki nauczania w roku szkolnym 2023/2024

Planujemy utworzenie trzech klas, w których każdy z Was znajdzie dla siebie interesującą propozycję.

Klasa politechniczna

Przedmioty rozszerzone: język angielski, matematyka, fizyka albo informatyka.

Zajęcia rozwijające: robotyka.

Profil, który daje szerokie możliwości studiowania i osobistego rozwoju. Dobra znajomość matematyki, fizyki oraz informatyki to gwarancja przygotowania do bardzo różnorodnych studiów i zawodów. Możesz w przyszłości wybrać kierunki politechniczne, ścisłe, ekonomiczne, przyrodnicze i techniczne na uniwersytetach oraz wyższych uczelniach. 

Klasa biznesowa

Przedmioty rozszerzone: język angielski, język polski, geografia albo biznes i zarządzanie.

Zajęcia rozwijające: myślenie projektowe.

Profil przeznaczony jest przeważnie dla osób, które w przyszłości pragną podjąć studia na kierunkach takich jak np.: stosunki międzynarodowe, psychologia, kryminologia, prawo, filologia polska i obca, turystyka i rekreacja, marketing i zarządzanie, logistyka, geografia, służby publiczne, bezpieczeństwo narodowe, administracja, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska. 

Klasa medyczno-pedagogiczna

Przedmioty rozszerzone: język angielski, biologia, matematyka albo chemia.

Zajęcia rozwijające: zajęcia pedagogiczne (TUS – Trening Umiejętności Społecznych, Mediacje)

Profil przede wszystkim dla osób chcących podjąć studia na kierunkach medycznych bądź związanych z ochroną zdrowia – klasa o profilu biologiczno-chemicznym jest dla Ciebie! Ale nie tylko! Przygotujemy Cię również do kontynuowania nauki na różnorodnych kierunkach przyrodniczych i społecznych (w tym nauczycielskich).

Rekrutacja elektroniczna

W tym roku rekrutacja w szkołach powiatu radomskiego, więc również iłżeckich szkołach ponadpodstawowych, odbywać się będzie w systemie elektronicznym.

O szczegółach będziemy Was informować wkrótce!

Komiks rekrutacja
Ogłoszenie

Ogłoszenie

Przypominamy! W dniu 12 lipca 2023 upływa termin uzupełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły...

Aktualności

Co słychać w szkole?

Piknik ekologiczny

Piknik ekologiczny

Na „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, przybyło wielu gości! Wydarzenie miało miejsce na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Iłży, a organizatorzy –...

czytaj dalej
Rocznica Bitwy pod Iłżą

Rocznica Bitwy pod Iłżą

Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży w dniu 8 września 2023 r. wzięli udział w miejskich obchodach 84 rocznicy Bitwy pod Iłżą, która rozegrała się w dniach 8-9 września 1939 r. Uczniowie klas maturalnych z nauczycielami i...

czytaj dalej
Ekologiczny piknik rodzinny

Ekologiczny piknik rodzinny

W sobotę 16 września 2023 r. na placu szkolnym przy LO w Iłży odbędzie się w godzinach 10.00 - 14.00 Ekologiczny Piknik Rodzinny pod patronatem Minister Klimatu i Środowiska - Anny Moskwy. W programie: Koło fortuny z nagrodami Stanowisko sadzenia roślin antysmogowych...

czytaj dalej
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status