Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wybory Samorządu Uczniowskiego w r. szk. 2016/2017

Nieopublikowane


samorządW dniu 22.09.2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja wyborcza w składzie: Beata Lisowska-Hyc ,Anna Szczepanowska - opiekunki SU oraz uczennice Anna Kaczor i Kinga Pastuszka z klasy II A przygotowały karty z nazwiskami kandydatów do SU. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos.

Największą liczbę głosów - 112 otrzymał Oleg Łyżwiński uczeń klasy I A i on będzie pełnił funkcję przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą została Natalia Ruśkowska - uczennica klasy I B a skarbnikiem Roksana Bielecka - uczennica z klasy II A.

Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w realizacji przedwyborczych obietnic.

Anna Szczepanowska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

samorząd

W dniu 5.10.2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I,II i III. Komisja wyborcza przygotowała kartki z kandydatkami do Samorządu Uczniowskiego. Nad pracą komisji czuwały opiekunki Beata Lisowska-Hyc i Anna Szczepanowska. Każdy uczeń mógł oddać tylko jeden głos. Największą liczbę głosów otrzymała Weronika Fręchowicz-uczennica klasy II A i ona została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Funkcję zastępców pełni Klaudia Siwiec, uczennica klasy II B i Anna Bąk, uczennica klasy III B. Skarbnikiem została Maryla Ziomek, uczennica klasy I A.

Weronice i całej nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy.
Teraz czekamy na spełnienie wszystkich przedwyborczych obietnic.
Anna Szczepanowska

Inauguracja prac Samorządu w r. szk. 2014/2015

We wtorek, 16 września 2014 r.odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność uczniowska zdecydowała, że od tego roku wrócimy do dawnej formy wyborów, mianowicie: przewodniczący, zastępca oraz skarbnik wybierani będą na tajnym głosowaniu spośród uczniów należących do trójek klasowych oraz osób chętnych do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

Tegoroczne wybory wygrała uczennica klasy III A Kamila Paczyńska, zostając przewodniczącą. Funkcję zastępcy sprawuje Paulina Binkowska, uczennica klasy II B, zaś skarbnika - Gabriela Baran z klasy I B.

Pragniemy podkreślić, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie, którzy mogą dzielić się z nami swoimi pomysłami dotyczącymi tego, co możemy w szkole udoskonalić czy ulepszyć.

Prężnie działający SU włączył się w przygotowania Dnia Integracyjnego oraz organizację Dnia Edukacji Narodowej. W planach mamy cykl "Dni Przemiany", polegających na przebieraniu się na wcześniej ustalony motyw.

Liczymy na współpracę Koleżanek i Kolegów.

Paulina Binkowska

Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2013/2014

We wrześniu 2013 r. w „Dniu Integracyjnym” kandydaci na przewodniczącego Samorządu zaprezentowali swoje programy wyborcze i rozpoczęli kampanię wyborczą. Następnie, odbyły się ogólnoszkolne powszechne wybory, w wyniku których przewodniczącym został Michał Trzos uczeń klasy 3d, zastępcą Aleksander Fila uczeń klasy 2a, skarbnikiem Julia Mazurek uczennica 3a.

Rada Samorządu zaangażowała się w uroczystą wizytę biskupa Henryka Tomasika. Przygotowała uroczystą akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Odwiedziliśmy groby nieżyjących nauczycieli na cmentarzu w Iłży.

W listopadzie społeczność szkolna zaangażowała się w realizację projektu pt. ”Ucząc innych” na terenie szkoły i w środowisku lokalnym. Nasi uczniowie przeprowadzili lekcje wychowawcze pt. "Mało zabawne zabawki” oraz „Praktyczna moda” w gimnazjach oraz szkołach podstawowych w okolicy Iłży.

W grudniu uczniowie naszej szkoły świętowali Mikołajki w czerwono-białych czapkach. Rada Samorządu włączyła się w Jasełka Bożonarodzeniowe, a w klasach odbyły się spotkania opłatkowe.

Styczeń minął pod hasłem „STUDNIÓWKA”. Kolejny raz tradycji stała się zadość, maturzyści 2014 wraz z rodzicami zorganizowali bal w murach  naszego Liceum. My wszyscy  z ciekawością przyglądaliśmy się wspaniałemu zaangażowaniu przy strojeniu sal, a nawet niektórzy z nas chętnie pomagali. W tym magicznym wieczorze Wszyscy braliśmy udział.

Beata Lisowska-Hyc