Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze informacje

Dzień otwarty w naszym liceum

 

W dniu 26 kwietnia 2017 roku podczas Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziło ponad 170 gimnazjalistów klas III z Iłży, Rzeczniowa, Ciepielowa i Jawora Soleckiego. Gimnazjalistów powitała pani dyrektor Agnieszka Kopeć-Fila i zapoznała przyszłych kandydatów z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży na rok szkolny 2017/2018.
Głównym celem Dnia Otwartego było pokazanie tego, co dzieje się w LO w Iłży. Chcielibyśmy, aby nasz potencjalny uczeń wiedział, co proponujemy w trakcie nauki - czyli mnóstwo solidnej wiedzy połączonej z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań naukowych i artystycznych.
Nasi goście odwiedzili sale lekcyjne i mogli obejrzeć prezentacje: w sali informatycznej, projektu Erasmus+ realizowanego właśnie w naszej szkole, pokaz ćwiczeń z fizyki, zajęć z biologii, zapoznali się z programem nauczania w klasie humanistycznej.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży, do złożenia dokumentów.
Do zobaczenia we wrześniu.

Anna Szczepanowska

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

olimpekolW dniu  22 kwietnia 2017 r. odbył się etap okręgowy, XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Sielwanowska, uczennica kl. II B.  Do tego etapu przystąpiło 64 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: z Warszawy, Ostrołęki, Płocka, Radomia, Płońska i innych.

Etap wstępny polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 50 pytań zamkniętych. Po uzyskaniu 70% pozytywnych wyników, wyłoniono 12 uczniów , którzy przeszli do etapu ustnego. W tym zadaniu należało przedstawić swoją wiedzę w formie ustnej prezentacji. Następnie jury wybrało 7 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z obu części: pisemnej i ustnej. Data przeprowadzenia etapu centralnego, jest tradycyjnym akcentem obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Polsce ( 5 czerwca ).

Wiktoria świetnie poradziła sobie z testem, ale zbrakło jej kilku punktów do przejścia do następnej rundy tego etapu .

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia za rok!

Bożena Rodziewicz

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów na Dzień Otwary w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Iłży.

Czekamy na Was w dniu 26 kwietnia 2017 r. w godzinach 9:00 - 13:30.

dien otwarty 2017

Super User

Wesołych Świąt!

LOwielkanoc2017

Super User

Sukces w konkursie gier

csloilzaW III Międzyszkolnym Turnieju Gier Logicznych Strategicznych i Komputerowych, który odbył się w dniu 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadginazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży, drugie miejsce w grze komputerowej Counter-Strike zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Jacek Osojca – kl. IIIa, Bartłomiej Krakowski – kl. IIa, Kacper Heda – kl. IIa.

Gratulujemy!!!

Cezary Ziembicki

Konkurs z języka niemieckiego

W dniu 15 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole kolejny "Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Łącznie 31 osób zmagało się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi, jak również zadaniem sprawdzającym umiejętność pisania listu i maila.

Laureaci konkursu to:

Klasy pierwsze:

  1. miejsce - Zofia Marcula 1b
  2. miejsce - Bartosz Capała 1b
  3. miejsce - ex aequo
  • Aleksandra Bogucka 1c
  • Aleksandra Miernik 1a

Klasy drugie:

  1. mejsce - Paweł Rygał 2c
  2. miejsce - Damian Nowak 2c
  3. miejsce - Anna Kaczor 2a

Gratulujemy laureatom i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnym konkursie, który odbędzie się już za rok.

Irena Kopciał