Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze informacje

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

DSC09535W dniu  21 marca 2017 r. nasze liceum kolejny raz gościło uczestników Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Przybyli do nas młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Iłży, Publicznego Gimnazjum im. ks. Włodzimierza Sedlaka w Siennie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży, Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Włodzimierza Sedlaka w Siennie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Technikum im. ks. mjr Stanisława Domańskiego w Siennie. Nie zabrakło również wykonawców z naszej szkoły. Mogliśmy usłyszeć piosenki głównie w języku angielskim, ale także w języku rosyjskim i ukraińskim.


Profesjonalne jury w składzie: pani Ewa Nędziak, muzykolog i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomiu, pan Marcin Kusiak, przedstawiciel szkoły językowej Steps to Success oraz pan Zbigniew Listek, pracownik Domu Kultury w Iłży, miało w tym roku wyjątkowo trudne zadanie, bo, jak stwierdzili przed ogłoszeniem werdyktu, wielu uczestników prezentowało podobny, wysoki poziom wykonania utworów.


W czasie obrad jury klasy pierwsze i drugie zaprezentowały wybrane kraje europejskie. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o Irlandii, Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji. Mogliśmy spróbować tradycyjnych potraw, zobaczyć narodowe tańce i wziąć udział w konkursach dotyczących prezentowanych państw. Publiczności najbardziej spodobał się występ klasy II A, która brawurowo zaprezentowała kraj pizzy i makaronów.

Beata Nadgrodkiewicz

Eliminacje konkursu recytatorskiego

IMG 0911Rejonowe Eliminacje 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gmin Kazanów, Rzeczniów, Iłża, odbyły się 16 marca 2017 r., a zorganizował je Dom Kultury w Iłży. W eliminacjach wzięły udział uczennice naszego liceum, które oceniane były przez jury w składzie: Adolf Krzemiński, Czesława Jakubowska i Marian Popis.

W kategorii recytacji do udziału w Eliminacjach Okręgowych w Radomiu zakwalifikowane zostały uczennice Patrycja Nowak z kl. 1b, Aleksandra Pawełek z kl. 1a, Natalia Ruśkowska z kl.1b oraz Paulina Sałek z kl.2c. Wyróżnienia otrzymały Natalia Miller z kl.1a i Izabela Jaroszek z kl.2c. Natalia Ruśkowska i Zofia Marcula reprezentowały Dom Kultury w Iłży w kategorii poezja śpiewana i również wezmą udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w KŚT „Łaźnia” w Radomiu.

Gratulujemy udanych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Celuch

Olimpiada Solidarności

IMG 0908

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to ogólnopolski konkurs historyczny, w którym po raz kolejny wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 25 osób, najwięcej punktów zdobyła Natalia Gut z kl.2b i Tomasz Zbiciak z kl. 2c, którzy reprezentowali szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

Eliminacje te odbyły się 15 marca 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Reprezentanci szkół pisali test składający się kilkudziesięciu pytań, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii ruchu jak i kultury czasów Solidarności. Gratulujemy Tomaszowi i Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Celuch

Jubileusz 80-lecia LO w Iłży - strona zjazdowa

Ruszyła strona internetowa dotycząca Jubileuszu. Zapraszamy!

stronajubileuszu

Super User

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów

Uczniowie
szkół i placówek
województwa mazowieckiego

 

Drodzy Uczniowie,

za Wami pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017, przed Wami ferie zimowe, czas odpoczynku, relaksu, zabawy i regeneracji sił.

W trakcie ferii zimowych będziecie uczestniczyć w zorganizowanych formach wypoczynku w postaci zimowisk, półkolonii, indywidualnych wyjazdów z rodzicami w kraju i za granicą, ale również spędzicie ten czas w miejscu swojego zamieszkania.

Przypominam, że warunkiem udanego wypoczynku jest przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo, za które odpowiadają jego organizatorzy, Wasi rodzice, ale również Wy sami.

Katalog zasad bezpiecznego zachowania obejmuje wiele zagadnień, w tym poruszanie się w ruchu drogowym, korzystanie z pływalni, ze stoków, lodowisk i ślizgawek oraz innych miejsc, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Cieszcie się zimową aurą, swobodą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie własnym i innych. Bądźcie ostrożni na drodze oraz podczas zabaw i uprawniania sportów zimowych.

Z okazji zbliżających się ferii życzę Wam wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku. Niech ten czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

Wróćcie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

Serdecznie Was pozdrawiam,

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

Link do strony kuratorium.waw.pl

Super User

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

dzien bezpiecznego internetu - plakat

Super User