Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze informacje

Szkolny Konkurs Talentów - 2016

DSC08385W dniu 6 grudnia 2016 r. odbył się organizowany cyklicznie Szkolny Konkurs Talentów. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: prac plastycznych, fotografii oraz w kategorii muzycznej. Zgłosiło się prawie dwudzestu uczestników. 

W kategorii fotografii nagrodzeni zostali: Patrycja Skowron z klasy Ia, Bartosz Kucharski z klasy IIIa oraz Natalia Gut z klasy IIb.

W kategorii prac plastycznych nagrodzeni zostali: Julia Zubała z klasy IIc, Agnieszka Biernacka z klasy IIa i Roksana Bielecka z klasy IIa.

W kategorii muzycznej nagrodzone zostały: Natalia Ruśkowska z klasy Ib, Zofia Marcula z klasy Ib, Agnieszka Rutkowska z klasy IIc,  Aleksandra Lis z klasy IIIc i Edwin Zając z klasy Ib.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych przez Agatę Gaik i Kacpra Nobisa z klasy IIc

Super User

Zmiana terminu konkursu matematycznego

Ze względu na uroczystości pogrzebowe Pani prof. Ireny Brodawki nastąpi przesunięcie II etapu konkursu matematycznego o tydzień, na dzień 8 grudnia 2016 r.

Super User

Wyjazd na Maltę

P1060275Pierwszy tydzień października mieliśmy okazję spędzić na pięknej i gorącej wyspie jaką jest Malta. Celem naszej podróży była nauka języka angielskiego oraz zapoznanie się z najpiękniejszymi zabytkami tej wyspy. Pierwszego dnia pojechaliśmy na jedną z wysp należących do Malty, czyli na Comino. Wśród pięknych widoków i powiewu Błękitnej Laguny, mogliśmy spędzić miły czas na opalaniu i kąpieli. Kolejny dzień minął nam na zajęciach w szkole, dzięki którym w ciekawy i przyjemny sposób mogliśmy doskonalić naszą znajomość języka angielskiego. Oprócz lekcji w szkole uczestniczyliśmy również w grze miejskiej "Poszukiwacze Skarbów", która wymagała od nas dużego sprytu oraz nauczyła nas pracy w grupie. 

Następny dzień minął nam na zwiedzaniu stolicy Malty, którą jest Valletta. Podziwialiśmy jej okolice z tarasów widokowych. Valetta prezentuje się najpiękniej jednak od strony morza – majestatyczne, piaskowe mury obronne i kopuła Katedry św. Jana na tle błękitnego nieba to widoki, które zachwycą każdego.

Następnego dnia po lekcjach w szkole, południe spędziliśmy na plażowaniu. Kolejnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie równie pięknego miasta, byłej stolicy Malty Mdiny. Jest to miasto z wąskimi, cichymi uliczkami, położone na wzgórzu skąd roztacza się szeroki widok na wyspę. Podczas spaceru mogliśmy od naszej przewodniczki usłyszeć wiele interesujących historii związanych ze wydarzeniami jakie miały miejsce w tym urokliwym zakątku świata.

Ostatniego dnia pojechaliśmy na plaże Melliehe, na której wśród malowniczych krajobrazów oraz szumu fal mogliśmy cieszyć się ostatnimi chwilami na Malcie. Pobyt na wyspie minął nam niestety zadziwiającą szybko. Był to naprawdę bardzo mile spędzony czas, który z pewnością każdy z nas z pewnością zapamięta na długo.

 

Paulina Łabęcka, Dagmara Kromer - klasa II b

Paulina Łabęcka

Wyjazd do Warszawy

IMG 20161025 124127W dniu 25 października 2016 r. uczniowie naszego liceum wybrali się do teatru Buffo w Warszawie na spektakl w języku angielskim pt. „Oliver Twist”.

Następnie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, które jest idealnym miejscem do poznawania w przystępny sposób praw fizyki, biologii, chemii.

Wyjazd ten był więc czymś dla ducha i rozumu.

 

Izabela Jaroszek - klasa II c

Fotografie - Agata Gaik - klasa II c

Izabela Jaroszek

XV Szkolny Konkurs Matematyczny - sprawozdanie z I etapu

konkursmatem2014XV  SZKOLNY KONKURS  MATEMATYCZNY

Zakończył się  I etap konkursu. Wzięło  w nim udział 22 uczniów naszego liceum.

Do II etapu (półfinał)  zakwalifikowali się  następujący  uczniowie:   

        

Lp. Imię i nazwisko Klasa
I KATEGORIA
1 Daria Leszczyńska PGG w Iłży
2 Wiktor Gregorczyk 1a
3 Oleg Łyżwiński 1a
4 Jakub Kleczaj 1a
5 Piotr Orczykowski 1a
6 Dominik Pacholec 1a
7 Karolina Puton 1a
8 Aleksandra Pawełek 1a
9 Wiktor Romanowski 1a
10 Aneta Wajs 1b
11 Aleksandra Zięba 1b
II KATEGORIA
1 Roksana Bielecka 2a
2 Agnieszka Biernacka 2a
3 Izabela Cybulska 2a
4 Weronika Gut 2a
5 Piotr Pytlak 2a
6 Wiktoria Sielwanowska 2b
  III KATEGORIA  
1 Gabriela Baran 3b
2 Aneta Jaśkiewicz 3a
3 Katarzyna Mróz 3a
4 Paulina Lisik 3a
5 Anna Sikora 3a

Dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy brali udział w I etapie oraz życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach

II etap konkursu  odbędzie się w dniu  1.12.2016 r. (czwartek) w godz. 1100 do 1230

Andrzej Strojnowski

Narodowe Święto Niepodległości

flag 366401 1280

 

98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Super User